فروش و خرید اسموث لاو پوشن

اسموث لاو پوشن
٪2.7
152 تومان
0.00258 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.002567 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.002755 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

9,927.19743 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

150 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

161 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

497,945,813 تومان

خرید
فروش

مقدار (اسموث لاو پوشن)

SLP

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال SLP چیست؟

اسموث لاو پوشن (Smooth Love Potion / SLP) رمزارزی است که از طریق بازی اَکسی اینفینیتی (Axie Infinity) به‌دست می‌آید. ارز SLP یک توکن ERC-20 بر پایه شبکه اتریوم است. بازیکنان با پیروز شدن در مسابقات رو در رو (PvP) و بازی کردن مراحل ماجرایی بازی می‌توانند اقدام به کسب SLP کنند.

همچنین، بازیکنان می‌توانند با استفاده از SLP موجودات اَکسی را پرورش داده یا گونه‌هایی جدید از آن‌ها تولید کنند. برای شروع بازی نیازی به این توکن نیست، اما بازیکنان با خرید SLP می‌توانند با ویژگی‌های بیشتری بازی را آغاز کنند.

ارز دیجیتال SLP به‌همراه اکوسیستم اکسی و توکن آن (AXS)، توسط کمپانی اِسکای مِیویس (Sky Mavis) به‌عنوان یک بازی با تمرکز بر تکنولوژی و با هدف ایجاد یک نظام اقتصادی متعلق به بازیکنان ساخته شده‌اند.

بنیان‌گذار و مدیرعامل آن، ترانگ اِنگویِن، شغل سابق خود که مهندسی نرم‌افزار بود را رها کرد تا به‌صورت تمام‌وقت بر روی این پروژه فعالیت داشته باشد. حتی با این که SLP یک توکن بازی پیچیده‌ای نیست، اما کاربردهای جالبی را ارائه می‌کند که کاربرد اصلی آن استفاده در بازی اکسی و پرورش موجودات اکسی است.

خرید ارز SLP از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز نظیر یونی‌سواپ (UniSwap) و همچنین صرافی‌های متمرکز مانند کوکوین (KuCoin) امکان‌پذیر است.

ویژگی های SLP

سوال اصلی این‌جا است که کاربرد و ویژگی‌های ارز دیجیتال SLP دقیقاً چیست؟! اکسی اینفینیتی به‌عنوان یک پلتفرم در حوزه بازی‌های درآمدزا (Play-to-Earn)، به کاربران پس از انجام ماموریت‌ها، شکست غول‌ها و پیروزی در نبردهای تک‌نفره، ارز SLP را پاداش می‌دهد.

طبق گزارشات اخیر نشریه فوربز (Forbes)، کسب درآمد از طریق SLP زندگی خیلی از افراد را از محدوده فقر دور کرده است. مهم‌ترین ویژگی SLP این است که در شبکه جانبی رانین (Ronin) به‌دست می‌آید.

اگر قرار بود به‌جای این شبکه که توسط کمپانی اسکای میویس راه‌اندازی شده است، کسب توکن‌ها به‌طور مستقیم در شبکه اتریوم انجام شود، کاربران ملزم به پرداخت هزینه‌های سنگین گَس (Gas Fee) برای انتقال ارز می‌شدند؛ از این رو، برخورداری از زنجیره فرعی رانین اهمیت بسیار بالایی داشته و در سطح پذیرش و در نتیجه قیمت SLP اثرگذار خواهد بود.

اگرچه که SLP یک توکن ERC-20 است، اما در شبکه رانین تولید و استفاده می‌شود. با این که خرید ارز دیجیتال SLP مستقیماً از طریق پلتفرم بازی امکان‌پذیر نیست، به‌طور فعال در صرافی‌های زیادی معامله می‌شود. بر خلاف همیشه، SLP به‌عنوان یک ارز مخصوص بازی، از سطح نقدینگی بالایی در صرافی‌ها برخوردار است.

از جایی که ارزش توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT ها (موجودات و تجهیزات درون بازی)، رابطه مستقیمی با سطح کمیابی آن‌ها دارد، SLP و موجودات اکسی که توسط این توکن‌ ساخته می‌شوند، به‌طور ذاتی خاصیتی ضد تورمی در توکنومی (Tokenomics) خود دارند.

ارزش کل بازار ارز دییجیتال SLP سقف مشخصی ندارد و سطح عرضه چرخشی آن مدام در حال تغییر است. دلیل هم این است که توکن‌های SLP همیشه به واسطه فعالیت‌ها در بازی ایجاد می‌شوند و سپس جهت تولید و پرورش موجودات اکسی سوزانده می‌شوند.

به این ترتیب، کسب درآمد از طریق SLP فقط منوط به بازی کردن اکسی اینفینیتی است. SLP هم در متاورس اکسی اینفینیتی و هم در بازار ارزهای دیجیتال توکن ارزشمندی محسوب می‌شود که به علت نظام اقتصادی آن در قالب یک بازی درآمدزا است.

اساساً، SLP نسبت به دیگر همتاهای خود متفاوت است، چرا که این توکن در صرافی‌ها قابل تبادل است و می‌توان از طریق پلتفرم‌های مختلف به خرید ارز SLP پرداخت. همچنین، از این توکن می‌توان در تبادل و خرید قطعه‌های زمین متاورس اکسی در بازار آن و دیگربازارهای NFT و متاورس استفاده کرد.

آینده ارز دیجیتال SLP

اکسی اینفینیتی در نظر دارد تا به یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) تبدیل شود. طبق گزارشات رسمی، این سازمان قرار است تا سپتامبر 2023 (مهر 1402) راه‌اندازی شود و ممکن است برخی عملیات در عرضه توکن‌های آن از طریق قراردادهای هوشمند انجام شوند.

در نتیجه، آینده ارز دیجیتال SLP در صورت تغییر در فرآیند نرخ عرضه آن، مثبت و به‌طور کل قیمت ارز SLP را دچار تحولاتی خواهد کرد. این توکن حکم یک اکسیر برای رشد جامعه اکسی و مصرف‌کنندگان نسل جدید دارد و نشان‌دهنده یک نسخه منعطف و ارزشمند از فرضیه‌ای به‌نام پول است.

قیمت ارز دیجیتال SLP هر زمان که کاربران جدید به بازی وارد می‌شوند کاهش پیدا می‌کند، زیرا ورود بازیکن جدید به معنی تولید توکن‌های جدید است. به‌عبارت دیگر قیمت SLP به سطح فعالیت در اکوسیستم بازی اکسی بستگی دارد و زمانی که سطح محبوبیت در بازی افزایش پیدا می‌کند، قیمت ارز SLP با کاهش مواجه می‌شود.

اما تولیدکنندگان شیوه‌های جدیدی از رقابت در بازی‌ها را ایجاد کرده‌اند که توسط استودیو بازی یوبی‌سافت (Ubisoft) نیز مورد تایید واقع شده است که با ارتقای بازار، موجب جذب بیشتر کاربران می‌شود. این مسئله در آینده ارز دیجیتال SLP و در نتیجه چشم‌انداز قیمتی آن اثرات مثبتی خواهد گذاشت.

در حالت کلی، قیمت ارز دیجیتال SLP در یک تا پنج سال آینده از مرز 1 دلار عبور نخواهد کرد. این توکن کاربردها و طراحی توکنومی خوبی داشته و تیم قدرتمندی در پشتوانه خود دارد؛ اما از زمان سقف قیمتی خود در ژوئیه 2021 (تیر 1400) تا کنون، در یک روند نزولی سیر کرده است و تا نیمه دوم سال 2022 تغییری در آن ایجاد نشده است.

این مسئله پیش‌بینی‌ها در مورد قیمت SLP را خیلی خوش‌بینانه رقم نزده است.

خرید SLP

ساده‌ترین راه خرید ارز دیجیتال SLP ثبت سفارش در صرافی‌ ارز دیجیتال است. شما می‌توانید با گذراندن مراحل ثبت نام و احراز هویت در این پلتفرم‌ها، یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و جهت خرید SLP این حساب را شارژ کنید.

بهتر است برای خرید رمزارزها از صرافی‌های معتبر نظیر بایننس (Binance) و کوکوین (KuCoin) استفاده کنید. اما ممکن است انجام این فرآیندها جهت خرید و فروش SLP در پلتفرم‌های خارجی زبان برای برخی افراد غیرممکن یا پیچیده باشد.

در این صورت، این افراد باید از طریق صرافی‌های داخلی نظیر Bit.ir سرمایه‌گذاری خود را انجام دهند. پلتفرم Bit.ir با ساده‌سازی فرآیند ثبت نام و احراز هویت، همراه با پشتیبانی 24 ساعته، در سریع‌ترین زمان ممکن حساب کاربری شما را برای خرید ارز SLP آماده می‌کند.

نحوه خرید SLP

پس از تایید ثبت نام و احراز هویت، کاربران لازم است بر اساس دو روش زیر اقدام به شارژ حساب کاربری خود کنند:

  1. واریز ریال از طریق درگاه پرداختی شبکه شتاب و استفاده از کارت‌های بانکی
  2. شارژ مستقیم حساب کاربری از طریق ارسال تتر (USDT) یا دیگر رمزارزها

لازم به ذکر است، در صورت واریز ریال می‌توانید در بازار اصلی Bit.ir خرید SLP را انجام دهید و با ارسال تتر، در بازار حرفه‌ای امکان خرید برای شما به‌وجود می‌آید.

چند نکته قبل از خرید SLP و فروش آن

کاربر عزیز، لطفاً قبل از انجام خرید ارز دیجیتال SLP به نکات زیر توجه فرمایید:

  • حداقل خرید رمزارز در بازار اصلی معادل 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت SLP در شبکه ERC-20 معادل 2800 واحد SLP و حداقل برداشت آن 10,000 واحد از این رمزارز است.

جهت فروش SLP به کیف پول رجوع کرده و با کلیک روی نام ارز به بخش سفارش فروش وارد شوید. انتقال موجودی به یک کیف پول شخصی در صورت خرید ارز SLP امکان‌پذیر است. برای فروش و تبدیل موجودی خود به ریال، در بازار اصلی به بخش فروش رفته و قیمت SLP و مقدار فروش آن را مشخص کنید.

عملیات خرید و فروش SLP و دیگر رمزارزها در Bit.ir به دو صورت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شود که با ثبت یک سفارش سریع، عملیات شما با قیمت لحظه ای SLP انجام می‌شود و در صورت ایجاد یک سفارش محدود، لازم است تا رسیدن بازار به قیمت ارز SLP که توسط شما تعیین شده منتظر بمانید.

کیف پول SLP

شما می‌توانید با استفاده از کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) بالاترین سطح امنیت را برای ذخیره SLP داشته باشید؛ چرا که این کیف پول‌ها هنگام انتقال ارز، مستقیماً به شبکه بلاک‌چین متصل می‌شوند و با پیاده‌سازی تمهیدات امنیتی در سطح نظامی، شامل یک لایه امنیتی اضافه نسبت به دیگر انواع هستند.

برترین برندها در این حوزه لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند که شمال هزینه و تجربه کافی جهت استفاده نیز می‌شوند. همچنین، ارز SLP را می‌توان در کیف پول‌های نرم‌افزاری سازگار با شبکه اتریوم نگهداری کرد.

این کیف پول‌ها معمولاً رایگان هستند، رابط کاربری ساده‌ای داشته و قابلیت ارسال و دریافت رمزارزها در آن‌ها به همراه ویژگی‌های دیگر نیز موجود است و در گوشی‌های موبایل و کامپیوترها قابلیت نصب دارند.

از بین بهترین نمونه‌ها می‌توان به تراست ولت (Trsut Wallet) و کوینومی (Coinomi) اشاره کرد. اما شما کاربران می‌توانید به‌راحتی و به‌صورت خودکار و رایگان، دارایی‌های خود را در کیف پول امن پلتفرم نگهداری کنید.

Bit.ir با پیاده‌سازی چندین شبکه بلاک‌چین و استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، دارایی شما کاربران را در امن‌ترین حالت ممکن ذخیره می‌کند.

سوالات متداول

آینده اسموث لاو پوشن چطور است؟


SLP یک آلتکوین است که مکانیزم سوزاندن دارد. پس از هر بار پرورش Axie، توکن‌های SLP استفاده شده برای همیشه سوزانده می‌شوند. از آنجایی که بازیکنان فقط می‌توانند روزانه مقدار محدودی SLP را در بازی پرورش دهند، انتظار می‌رود با تلاش بازیکنان برای پیشی گرفتن در بازی، تقاضای این توکن افزایش یابد. قیمت SLP با توجه به عرضه و تقاضا متفاوت است. این رمز ارز در ژوئیه 2021 به بالاترین قیمت خود یعنی 0.41 دلار رسید.

چطور می‌توانم در بازی اکسی اینفینیتی SLP به دست بیاورم؟


برای کسب SLP، بازیکنان می‌توانند ماموریت‌های روزانه را انجام دهند، با بازیکنان دیگر درArena  مبارزه کنند یا در بخش ماجراجویی (PvE) بجنگند. تعداد محدودی از بازیکنان هستند که می‌توانند در روز SLP کسب کنند.

چه مقدار اسموث لاو پوشن در گردش است؟


وقتی صحبت از توکنومیک به میان می آید، تعداد SLP در گردش نسبتاً سیال است. این به این دلیل است که هر زمان که Axieهای جدید تولید می‌شوند، این توکن‌ها سوزانده می‌شوند. با این وجود، در زمان نگارش این متن، عرضه در گردش SLP ده‌ها میلیون است.
اگر تعداد بازیکنان اکسی اینفینیتی به میزان قابل توجهی افزایش یابد، این می‌تواند منجر به ورود سطوح بسیار بالاتری از SLP به اکوسیستم شود، زیرا مسابقات بیشتری برگزار می‌شوند.

آیا SLP ایمن است؟


اسموث لاو پوشن بلاک چین مخصوص به خود را ندارد زیرا یک توکن ERC-20 است. در عوض روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود.