فروش و خرید سندباکس

سندباکس
٪-5.58
18,777 تومان
0.324 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.3308 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.3478 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

23,693.306 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

19,148 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

20,151 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

538,633,238 تومان

خرید
فروش

مقدار (سندباکس)

SAND

قیمت واحد (تومان)

IRR

سندباکس چیست؟

با ادامه پیشرفت‌ها در ادغام فناوری بلاک چین با صنعت بازی‌های کامپیوتری، تعداد زیادی از پلتفرم‌ها برای ارائه بازی‌های کامپیوتری و کسب درآمد از این طریق در حال ظهور هستند. یکی از این پلتفرم‌ها سندباکس (The Sandbox / SAND) است. سندباکس یک دنیای مجازی است که کاربران در آن می‌توانند به خرید و فروش و معامله کالاهای دیجیتالی بپردازند.

بازیکنان در پلتفرم سندباکس می‌توانند تجربه خود از بازی‌های کامپیوتری را به پول تبدیل کنند؛ این پول در قالب رمز ارز سندباکس (SAND)، توکن کاربردی (Utility Token) این پلتفرم، به‌دست می‌آید. خرید سندباکس در صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال نیز امکان‌پذیر است. آرتور مادرید و سباستین بورگت، پروژه سندباکس را در سال 2011 راه‌اندازی کردند و هدف آن‌ها، جذب سرمایه از صنعت بازی‌های ویدیویی بود.

این صنعت برای آن‌ها موقعیت بسیار خوبی ایجاد کرد، چرا که بلاک چین و ارزهای دیجیتال مفهومی ناشناخته در شبکه‌های اجتماعی بودند. هدف اصلی آن‌ها در کنار معرفی بلاک چین به یک بازار نوظهور، ساخت دنیایی جدید بود که در آن گیمرها بتوانند دارایی‌های مبتنی بر فناوری بلاک چین را تولید، اشتراک‌گذاری و تبدیل به پول کنند.

سندباکس دارای چند بخش است. برنامه‌نویسی بک‌اند این پلتفرم از نوع سنتی بوده و در سرویس‌های ابری اجرا می‌شود و توسط خدمات تحت وب آمازون (AWS)، بخش فرانت‌اند این پلتفرم پشتیبانی می‌شود. همچنین از یک منبع ذخیره عمومی آمازون جهت ذخیره دارایی‌های هنرمندان قبل از عملیات مینت (Mint) استفاده می‌کند.

این پروتکل به‌منظور ثبت مالکیت توکن‌های خود تحت شبکه اتریوم فعالیت دارد و خرید سندباکس ، فروش و معاملات آن در همین شبکه صورت می‌گیرند. به‌علاوه، این پلتفرم از یک پروتکل IPFS برای ذخیره اطلاعات دارایی‌ها استفاده می‌کند و آن‌ها را در برابر تغییرات غیرمجاز مورد حفاظت قرار می‌دهد.

سندباکس دارای یک دنیای مجازی غیرمتمرکز (متاورس) است که موقعیت‌هایی بدیع برای کاربران جهت تجربه بلاک چین، NFT ها و رمزارزها را در محیطی منحصربه‌فرد برای آن‌ها به‌وجود آورده است. این پروتکل با ادغام سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) و توکن‌های غیرمثلی (NFT)، امکان تبادل دارایی‌ها را برای کاربران فراهم کرده است.

از جایی که رمز ارز سندباکس تحت شبکه اتریوم فعالیت دارد، امنیت خود را از طریق مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake / PoS) تامین می‌کند. ارز دیجیتال سندباکس (SAND) یک نمونه استاندارد از توکن‌های شبکه ERC-20 است که یعنی دارندگان آن می‌توانند از مزایای سپرده‌گذاری (Staking / استیکینگ) این رمزارز بهره‌مند شوند.

ویژگی های سندباکس

سندباکس متاورس خود را با همین عنوان اداره می‌کند و از این طریق، به NFT کاربران زندگی تازه‌ای می‌بخشد. متاورس سندباکس متشکل از 166,464 قطعه زمین قابل خریداری است که جمعیت آن را دارایی‌های کاربران و محتوای تولید‌شده توسط آن‌ها (User-Generated Content / UGC) تشکیل می‌دهد. هر قطعه زمین یک NFT و توکن شبکه ERC-721 است. در سیستم سندباکس سه محصول اصلی وجود دارند که تجربه‌ای دوستانه برای کاربران در تولید محتوا توسط آن‌ها (UGC) رقم می‌زند. اطمینان از محتوای تولید‌شده از طریق مالکیت حق نشر آن‌ها تامین می‌شود.

این محصولات به‌شرح زیر هستند:

  • بازار سندباکس (Marketplace)

در این بازار کاربران می‌توانند دارایی‌های تولید‌شده خود توسط ادیتور واکسل را در قالب توکن‌های ERC-721 و ERC-1155 آپلود، نشر و به فروش برسانند.

  • بازی‌ساز (Game Maker)

این امکان وجود دارد که کاربران از دارایی‌های خود در بازی‌ساز و خود بازی‌ها استفاده کنند. کاربران در بازی‌ها می‌توانند دارایی‌های خود را در قطعه زمینی (یک توکن ERC-721) که مالک آن هستند در دنیایی مجازی قرار دهند.

  • ادیتور واکسِل (Voxel Editor)

یک پکیج مدل‌سازی سه‌بعدی که به کاربر اجازه تولید و متحرک‌سازی تمامی اشیا سه‌بعدی نظیر انسان، حیوانات، ابزار و. . . را می‌دهد. این امکان وجود دارد که با انتقال آن‌ها به بازار سندباکس، این محصولات را تبدیل به دارایی‌های قابل معامله در بازی‌ها تبدیل کرد. دو روش عمده‌ای که می‌توان از طریق آن‌ها در سندباکس کسب درآمد کرد، مالکیت زمین و انجام بازی‌ است.

در پلتفرم سندباکس، کاربران می‌تواند به خرید و فروش دنیاهای مجازی و دارایی‌های تولید‌شده خود با عموم مردم بپردازند و فعالیت آن‌ها تنها به نشر آثار در یک گالری عمومی محدود نمی‌شود. علاوه‌بر این، کاربران می‌توانند بازی‌هایی را تولید کنند که در ازای هر دفعه ورود به آن‌ها هزینه‌ای توسط بازیکنان، شبیه به هزینه ورود جهت بازی کردن پرداخت شود.

مالکیت زمین یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد در سندباکس است. مالکان زمین می‌توانند در بلندمدت و با بالا رفتن قیمت زمین‌ها کسب سود کنند؛ یا می‌توانند زمین‌های خود را به کمپانی‌ها و سازمان‌ها به‌عنوان فضای تبلیغاتی اجاره دهند. همچنین با اجازه اجرای بازی در زمین‌های خود، هر زمان که فردی در زمین آن‌ها بازی می‌کند هزینه‌ای به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

این کاربران دیگر نیازی به خرید سندباکس ندارند و می‌توانند در این پلتفرم از طریق انجام بازی‌ها یا شرکت در رقابت‌هایی که توکن SAND را به‌عنوان جایزه قرار داده‌اند، رمز ارز سندباکس را به‌دست آورند. سپس با انتقال به پلتفرم‌های معاملاتی موجودی ارز سندباکس خود را برداشت کنند.

آینده ارز دیجیتال سندباکس

در حال حاضر، سندباکس با بیش از 165 برند همکاری می‌کند و حق امتیاز برندهای معروف نظیر اسمورف‌ها (Smurfs)، آتاری و مردگان متحرک (Walking Dead) را در اختیار خود دارد. به‌علاوه، سندباکس در زمینه کنسرت‌ها و اجراهای مجازی با چندین خواننده و هنرمند معروف نیز همکاری تشکیل داده است.

سندباکس همچنین با پلتفرم دنیای بانوان (World of Women / WoW) تیمی را تشکیل داده تا حضور خانم‌ها در دنیای رمزارزها را بیش از پیش نشان دهند و ارائه‌ای از این پلتفرم در متاورس داشته باشد. برای این حرکت نوآورانه، پلتفرم WoW طی پنج سال 25 میلیون دلار سرمایه جهت استفاده در امور آموزشی دریافت می‌کند و پلتفرم سندباکس توانسته تا کنون بیش از 90 میلیون دلار از این طریق کسب درآمد کند.

تیم سندباکس در حال گسترش متاورس خود و محصولات آن هستند که مجموع تمامی این فعالیت‌ها، چیزی جز درخشش در آینده ارز دیجیتال سندباکس نخواهد داشت. در سال 2022، تیم سندباکس به مالکان زمین که بازی‌های جذابی را طراحی کردند، ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی از متاورس را پاداش داد.

همچنین، قرار است تا انتهای سال 2022 نسخه موبایلی سندباکس به‌همراه یک توکن کاربردی جدید راه‌اندازی شوند که بدون شک به روند رشد و آینده ارز سندباکس کمک خواهد کرد. در رابطه با تحلیل ارز دیجیتال سندباکس و پیش‌بینی قیمت آن در آینده، تحلیل‌گران معتقدند که قیمت سندباکس در سه‌ماهه ابتدایی سال 2023 به 7 دلار خواهد رسید و طی پنج سال آینده ممکن است قیمت SAND بیش از 500 دلار شود.

از این رو می‌توان نتیجه گرفت که تحلیل‌گران، آینده رمز ارز سندباکس را بسیار روشن می‌بینند. اما بهتر است برای سرمایه گذاری در ارز سندباکس تحقیقات خود را انجام داده و از متخصصان این حوزه مشاوره دریافت کنید، چرا که این صنعت تحت عوامل بسیار زیادی ممکن است دست‌خوش تغییرات شود.

خرید سندباکس

اگر به خرید سندباکس یا به‌طور کل ارزهای دیجیتال علاقه دارید، ضروری است تا عواملی نظیر کارمزدها، روش‌های پرداختی و امنیت را در نظر داشته باشید. رمز ارز سندباکس جزء 50 ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار است که یعنی در صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی زیادی امکان خرید سندباکس وجود دارد. پیش از خرید سندباکس در هر پلتفرمی، شما لازم است تا فرآیندهایی از قبیل ثبت نام و احراز هویت را طی کنید و پس از تایید آن‌ها، یک حساب کاربری جهت خرید ارز دیجیتال سندباکس به شما تعلق گیرد.

لازم به ذکر است شیوه‌های پرداختی در صرافی‌ها با هم تفاوت دارد و برای شارژ حساب کاربری خود باید از طریق یک درگاه پرداختی اقدام کنید. اما ممکن است این فرآیندها در صرافی‌های خارج از کشور برای برخی هموطنان دشوار و غیرممکن باشد. از این رو، پلتفرم معاملاتی Bit.ir با ارائه راه‌کارهای آسان‌شده در این فرآیندها، در کمتر از چند دقیقه حساب کاربری شما را برای خرید سندباکس و دیگر ارزهای دیجیتال آماده می‌کند.

نحوه خرید سندباکس

حتماً می‌دانید که با گذراندن مراحل ثبت نام و تایید احراز هویت، قبل از خرید سندباکس باید حساب کاربری خود را شارژ کنید. این عملیات در Bit.ir به دو شیوه پایین امکان‌پذیر است:

  1. پرداخت ریال از طریق درگاه پرداختی شبکه شتاب با کارت‌های بانکی عضو شبکه.
  2. شارژ مستقیم حساب کاربری با ارسال ارزهای دیجیتال نظیر تتر (USDT).

شایان ذکر است، خرید سندباکس از طریق ریال در بازار اصلی پلتفرم امکان‌پذیر است و خرید ارزهای دیجیتال با تتر در بازار حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

نکاتی قبل از خرید سندباکس و فرآیند فروش

از شما کاربر گرامی خواهش داریم پیش از خرید سندباکس نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • کمترین مبلغ خرید سندباکس 100,000 تومان در بازار اصلی و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت رمز ارز سندباکس در شبکه ERC-20 به میزان 8.5 واحد SAND و حداق برداشت برای آن 21 واحد از ارز سندباکس است.

جهت فروش سندباکس در پلتفرم وارد کیف پول خود شوید و روی ارز سندباکس و سپس سفارش فروش کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید با خرید سندباکس، آن را به کیف پول خود منتقل کنید. برای فروش و تبدیل ارز دیجیتال سندباکس به ریال، وارد بازار اصلی شده و در بخش فروش، قیمت رمز ارز سندباکس و مقدار فروش آن را مشخص کنید.

لازم به ذکر است که تفاوتی در روند خرید و فروش ارز SAND وجود ندارد و از طریق ثبت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شوند. شما با ثبت یک سفارش سریع، با قیمت لحظه ای سندباکس سفارش خود را تکمیل می‌کنید؛ اما از طریق سفارش محدود، تا زمانی که بازار به قیمت رمز ارز سندباکس که توسط شما درج شده نرسد، سفارش شما تکمیل نخواهد شد.

کیف پول سندباکس

رمز ارز سندباکس یک توکن شبکه ERC-20 بوده و از این رو، در بسیاری از کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پشتیبانی می‌شود. کیف پول‌های لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) کیف پول‌های برتر سخت‌افزاری بازار در سالیان اخیر بوده‌اند. این دستگاه‌ها بالاترین سطح امنیت را داشته و شامل هزینه می‌شوند و گزینه مناسبی برای نگهداری بلندمدت ارز دیجیتال سندباکس برای افراد باتجربه است.

اکسودوس (Exodus) یکی از کیف‌ پول‌های نرم‌افزاری است که در ازای ذخیره رمزارزها به شما سود می‌دهد. همچنین قابلیت اتصال به کیف پول‌های سخت‌افزاری نظیر ترزور و نصب در کامپیوتر و موبایل را دارد. یکی از کیف پول‌های نرم‌افزاری مناسب دستگاه‌های موبایل، تراست ولت (Trust Wallet) است که در گوشی‌های موبایل اندروید و اپل به‌صورت رایگان نصب می‌شود و رابط کاربری ساده‌ای همراه با سطح امنیتی خوبی ارائه می‌کند.

همچنین، شما کاربران می‌توانید بدون هزینه و به‌راحتی از کیف پول امن Bit.ir برای ذخیره رمز ارز سندباکس استفاده کنید. پلتفرم Bit.ir با برخورداری از چند شبکه بلاک چین و استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، دارایی کاربران را در امن‌ترین حالت ممکن ذخیره می‌کند.

سوالات متداول

سندباکس چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز سندباکس مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت سندباکس می‌شود.

از کجا سندباکس بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید سندباکس فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری سندباکس در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت سندباکس نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش سندباکس در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش سندباکس در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل سندباکسی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل سندباکسی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل سندباکسی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل سندباکسی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری سندباکس در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.