فروش و خرید موباکس

موباکس
٪4.94
21,898 تومان
0.3349544 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.32434 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.3358 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

22,671.6672619 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

21,148 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

21,898 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

732,273,927 تومان

خرید
فروش

مقدار (موباکس)

MBOX

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال موباکس چیست؟

موباکس (MOBOX / MBOX) در آوریل سال 2021 (فروردین 1400) به‌عنوان یک پلتفرم در حوزه گیم‌فای (GameFi) کار خود را آغاز کرد. موباکس یک پروژه جامعه‌محور بوده که از طریق پاداش‌ها و طرح‌های تشویقی به کاربران قدرت دسترسی به این پلتفرم را می‌دهد.

موباکس یک بازی درآمدزا (Play-to-Earn) است و کاربران می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای آن را بازی کنند. در واقع، بازیکنان برای هرگونه فعالیتی در این پلتفرم پاداش دریافت می‌کنند. MBOX رمزارز بومی پلتفرم موباکس است که تحت شبکه هوشمند BEP20 بایننس اجرا می‌شود.

با توجه به ترکیب بازی‌های کامپیوتری و امور مالی، خرید MBOX و سطح پذیرش و استفاده از آن توسط کاربران به مرور در حال افزایش است. قیمت MBOX در ابتدای کار در محدوده 4 دلار قرار داشت که هم‌اکنون با توجه به بازار خرسی فعلی، پایین‌تر از این سطوح قیمتی در حال معامله است.

این پلتفرم با تلفیق NFT ها در بازی با استراتژی کشت سود در دیفای (DeFi Yield Farming)، اکوسیستمی جذاب برای کاربران به‌وجود آورده است. همچنین موباکس از تعامل‌پذیری بین پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف در کار با NFT ها پشتیبانی می‌کند. از ارز MBOX می‌توان برای سپرده‌گذاری (استیکینگ)، پرداخت کارمزدها و رأی‌گیری‌ها استفاده کرد.

NFT های موباکس را می‌توان در بازار معامله و برای دریافت بهره در قالب ارز دیجیتال MBOX سپرده‌گذاری کرد که سطح‌های کمیابی مختلفی را نیز شامل می‌شوند. همچنین، پلتفرم موباکس در زمینه تولید بازی و NFT فعالیت دارد و توسعه‌دهندگان با استفاده از این پلتفرم می‌توانند بازی‌ها و NFT های مد نظر خود را تولید کنند.

این قابلیت‌ها در افزایش خرید موباکس و متعاقباً قیمت ارز دیجیتال MBOX تاثیرگذار خواهند بود.

ویژگی های موباکس

برای درک راحت‌تر، می‌توان پلتفرم موباکس را به سه بخش اساسی تقسیم‌بندی کرد:

 • بازار NFT

یک بازار غیرمتمرکز که کاربران می‌توانند از طریق آن در متاورس موباکس به معامله، قرض دادن و اجاره NFT ها بپردازند. کاربران می‌توانند NFT ها را به‌صورت مجموعه‌ای خریداری کنند و معاملات آن‌ها را بدون متوقف کردن بازی یا سپرده‌گذاری خود انجام دهند.

پلتفرم موباکس از خرید و فروش NFT ها 5 درصد کارمزد برمی‌دارد که 80 درصد از این کارمزدها به عملیات بازخرید توکن‌های MBOX و فرآیند توکن‌سوزی (Burn) در این پلتفرم اختصاص داده می‌شود. این مکانیزم به مرور به رشد قیمت ارز MBOX و همچنین افزایش خرید موباکس کمک می‌کند.

 • پلتفرم بازی مبتنی بر بلاکچین

این‌ بخش محل اصلی بازی‌های بلاک‌چینی است که توسط توسعه‌دهندگان مستقل در اکوسیستم موباکس ساخته شده‌اند. در حال حاضر، امکان بازی به‌صورت رایگان برای سه بازی درآمدزا وجود دارد که به کاربران در ازای فعالیت آن‌ها پاداش داده می‌شود. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از بازی‌ساز این پلتفرم، محصولات را با مدل‌سازی کسب درآمد مطلوب خود ایجاد کنند.

 • Farmer MOMO

شاید این بخش، مهم‌ترین ویژگی پلتفرم موباکس باشد که اکوسیستم آن را منحصربه‌فرد می‌سازد. در این قسمت که به‌عنوان مرکز کشت سود در متاورس پلتفرم فعالیت دارد، کاربران می‌توانند با سپرده‌گذاری ارز دیجیتال MBOX و دیگر رمزارزها و همچنین تامین نقدینگی در استخرها (به‌نام Crate در بازی)، هم ارز MBOX و هم NFT به‌عنوان پاداش دریافت کنند.

با تلفیق بازی‌های رایگان با مدل‌سازی بازی‌های درآمدزا، پلتفرم موباکس چندین روش جهت دریافت توکن MBOX برای کاربران ایجاد کرده است:

 1. انجام بازی‌ها در پلتفرم
 2. قرض‌دادن NFT به دیگر کاربران و دریافت ارز دیجیتال MBOX
 3. سپرده‌گذاری NFT های مومو (MOMO) جهت استخراج توکن‌های MBOX
 4. دریافت ارز MBOX از طریق کشت سود (Yield Farming) در بخش “MOMO Farmer”

با خرید MBOX و استفاده از آن در پلتفرم، علاوه بر امکان تبادل آیتم‌های درون بازی، می‌توان در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی آن حق رأی داشت.

آینده ارز دیجیتال MBOX

طبق اطلاعات موجود در نقشه راه پروژه، پلتفرم موباکس تا کنون پیشرفت‌های چشم‌گیری را تجربه کرده است که برای آینده و قیمت ارز MBOX نکته مثبتی محسوب می‌شود. موباکس بیست و دومین پروژه‌ای بود که در لانچ‌پول (Launchpool) بایننس راه‌اندازی شد.

این حرکت علاوه بر رشد 400 درصدی در قیمت MBOX، تعداد کاربران آن را 170 درصد افزایش داد. به‌عنوان یک بازی بلاک‌چینی غیرمتمرکز، بسیاری از کاربران به‌دنبال کسب NFT در این پلتفرم هستند که منجر به افزایش سطح پذیرش موباکس می‌شود.

رویدادها و بازی‌های زیادی برای این پلتفرم اعلام شده‌اند که در نهایت و نتیجه کار، افزایش خرید موباکس و قیمت ارز MBOX را در پی خواهد داشت. همیشه بهتر است تا جوانب ریسک در سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.

اکثر سرمایه کریپتویی خود را به بیت کوین اختصاص دهید، 35 درصد آن را به آلت‌کوین‌های ارزشمند بازار و الباقی آن را در پروژه‌های کوچک با رشدهای بزرگ سرمایه‌گذاری کنید. با این رویکرد، خرید MBOX ارزشمند خواهد بود.

سرمایه گذاری در ارز MBOX همانند دیگر دارایی‌های دیجیتال ریسک‌های خود را دارد. البته احتمال رشد قیمت ارز دیجیتال MBOX به‌دلیل کاربردهای مفید، طراحی خوب در توکنومی، جامعه فعال و تیم قدرتمند در پشتوانه آن بیشتر از نتیجه عکس برای این رمزارز است.

خرید MBOX

برای خرید ارز دیجیتال MBOX و دیگر رمزارزها شما به یک صرافی ارز دیجیتال با درگاه پرداختی مناسب جهت خرید تتر (USDT) نیاز دارید که پس از خرید تتر، بیت کوین یا اتریوم می‌توانید آن‌ها را به ارز MBOX تبدیل کنید.

اما تکمیل این فرآیند شامل چندین مرحله است. شما ابتدا باید یک پلتفرم معتبر مانند بایننس (Binance) یا کوکوین (KuCoin) انتخاب کنید و سپس با انجام ثبت نام و احراز هویت به خرید MBOX بپردازید. این احتمال وجود دارد که به‌دلیل کارمزدهای متفاوت، قیمت MBOX تفاوت‌هایی جزئی در پلتفرم‌های مختلف داشته باشد.

اما ممکن است انجام این فرآیند در صرافی‌های خارجی برای ایرانیان ممنوع یا پیچیده باشد. از این رو، بهترین روش انتخاب یک صرافی معتبر داخلی است. شایان ذکر است پلتفرم معاملاتی Bit.ir با ارائه راه‌کارهای ساده جهت ثبت نام و احراز هویت، در کمترین زمان ممکن امکان خرید موباکس را برای شما ایجاد می‌کند.

همچنین قیمت ارز دیجیتال MBOX و دیگر رمزارزها به‌دلیل وجود کارمزدهای کم در این پلتفرم، عموماً پایین‌تر از نرخ‌های رایج است.

نحوه خرید MBOX

کاربران پس از تکمیل ثبت نام و احراز هویت، برای خرید MBOX در پلتفرم باید اقدام به شارژ حساب کاربری خود کنند که به دو روش زیر امکان‌پذیر است:

 1. اتصال به درگاه پرداختی شبکه شتاب و واریز ریال از طریق کارت‌های بانکی
 2. ارسال تتر (USDT) یا دیگر رمزارزها به کیف پول پلتفرم و شارژ حساب به‌صورت مستقیم

لازم به ذکر است، با پرداخت ریال می‌توانید در «بازار اصلی» به خرید ارز MBOX بپردازید و با ارسال تتر در «بازار حرفه‌ای» عملیات خرید و فروش موباکس را انجام دهید.

چند نکته قبل از خرید MBOX و نحوه فروش موباکس

خواهشمند است پیش از خرید موباکس نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • حداقل میزان خرید در بازار اصلی 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر است.
 • کارمزد برداشت MBOX در شبکه BEP20 برابر با 2 واحد موباکس و حداقل برداشت، 15 واحد از ارز MBOX است.

برای فروش موباکس، در کیف پول پلتفرم روی ارز کلیک کرده و به بخش سفارش فروش بروید. همچنین امکان ارسال موباکس خریداری‌شده به کیف پول شخصی نیز وجود دارد. جهت فروش MBOX و برداشت معادل ریالی آن، در بازار اصلی رو گزینه فروش این رمزارز کلیک و مقدار و قیمت ارز دیجیتال MBOX را وارد کنید.

خرید و فروش موباکس در صرافی Bit.ir با ثبت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شود. تفاوت این دو روش در این‌جا است که سفارش سریع با قیمت لحظه ای موباکس و به‌صورت آنی تکمیل می‌شود و در صورت ثبت یک سفارش محدود، تا زمان رسیدن قیمت بازار Bit.ir به قیمت MBOX ثبت‌شده توسط شما، باید منتظر بمانید.

کیف پول MBOX

اگر قصد دارید ارز MBOX را به‌صورت بلندمدت نگهداری کنید، باید از شیوه‌های نگهداری امن آن مطلع باشید. از بین کیف پول رمزارزها، کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری مطمئن‌ترین گزینه هستند.

آن‌ها عموماً دستگاه‌هایی شبیه به فلش‌های USB هستند که دارای سطوح امنیتی برابر با معیارهای نظامی بوده و کار با آن‌ها تا حدی به تجربه نیاز دارد و شامل هزینه می‌شوند. کیف پول‌های لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) جزء برترین برندها در این نوع محصولات هستند.

در رابطه با کیف پول‌های گرم یا نرم‌افزاری باید گفت که این کیف پول‌ها به اینترنت متصل می‌شوند و قابلیت ارسال و دریافت رمزارزها در کنار ویژگی‌های دیگر، در آن‌ها وجود دارد. این کیف پول‌ها معمولاً رایگان بوده، رابط کاربری ساده‌تری دارند و در گوشی‌های موبایل و کامپیوترها قابل نصب هستند.

تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) گزینه‌های مناسبی برای ذخیره ارز دیجیتال MBOX هستند. اما گزینه دیگر برای کاربران Bit.ir، استفاده راحت و رایگان از کیف پول امن پلتفرم است.

صرافی Bit.ir با پیاده‌سازی چند شبکه بلاک‌چین و استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، موجودی شما کاربران را در امن‌ترین حالت ممکن ذخیره می‌کند.

سوالات متداول

چگونه در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir موباکس بخرم؟


پس از تکمیل احراز هویت خود در صرافی Bit.ir، تنها کافی است که ریال یا تتر به حساب کاربری خود واریز کنید تا بتوانید سفارش خرید MBOX خود را ثبت کنید. اگر قصد خرید با ریال را دارید در بازار تومانی سفارش خود را ثبت کنید و اگر به حساب کاربری خود USDT واریز کردید، می‌توانید در بازار تتری رمز ارز MBOX را بخرید.

حداقل مبلغ خرید و برداشت ارز دیجیتال موباکس در صرافی Bit.ir چقدر است؟


اگر در بازار تومانی MBOX بخرید، کمترین مبلغی که می‌توانید ثبت سفارش کنید معادل 100 هزار تومان است و اگر در بازار تتری سفارش ثبت کنید، پایین‌ترین مبلغ معادل 10 USDT خواهد بود.
همچنین حداقل مبلغ برداشت موباکس 15 و کارمزد برداشت 1.5 MBOX است.