فروش و خرید چین لینک

چین لینک
٪-3.57
866,769 تومان
14.676 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

15.1164 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

15.45 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

17,980.6722 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

891,940 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

912,815 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

589,775,889 تومان

خرید
فروش

مقدار (چین لینک)

LINK

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

چین لینک (Chainlink / LINK) یک سرویس اوراکل غیرمتمرکز است که تعامل‌پذیری بین قراردادهای هوشمند را از طریق ایجاد دسترسی به خوراک‌های داده معتبر، رابط‌های برنامه‌نویسی (API)، پرداخت‌ها و دیگر منابع تقویت می‌کند.

به‌دلیل ویژگی‌های امنیتی قدرتمندی که توسط مکانیزم‌های اجماع در بلاک چین‌ها پیاده‌سازی شده‌اند، شبکه‌ها به‌طور ذاتی قادر به انتشار یا جمع‌آوری داده‌های برون‌شبکه‌ای یا منابع خارجی نیستند. لازم به ذکر است، خرید LINK (نماد ارز دیجیتال چین لینک) تفاوتی با دیگر ارزهای دیجیتال در دنیای رمزارزها ندارد.

به‌طور کلی، چین لینک به‌عنوان یک میان‌افزار (Middleware) بین سیستم‌های آن‌چین (On-Chain) و آف‌چین (Off-Chain) عمل می‌کند.

چین لینک از طریق ایجاد دسترسی برای قراردادهای هوشمند به منابع خارج از شبکه (Off-Chain)، آن‌ها را قادر ساخته تا با رویدادهای دنیای واقعی تعامل داشته باشند و توافقاتی را اجرا کنند که در صورت نبود آن‌ها به یک عامل خارجی نیازمند خواهند بود.

چین لینک در سال 2017 و توسط سرگی نازاروف و استیو اِلیس در کمپانی با نام چین‌لینک لَبز (Chainlink Labs) ساخته شد. ارز چین لینک (LINK) یک توکن مبتنی بر شبکه ERC-20 اتریوم است که از آن برای پرداخت‌ هزینه‌های سرویس اوراکل در شبکه استفاده می‌شود.

اکوسیستم چین لینک تماماً حول محور ارز دیجیتال لینک و شبکه آن ساخته شده است. در ابتدا راه‌کارهای چین لینک فقط در بلاک چین اتریوم قابل استفاده بود، اما در ادامه این کمپانی در شبکه‌های بزرگی که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند، خدمات خود را گسترش داد. این مسئله افزایش خرید ارز دیجیتال چین لینک و در نتیجه قیمت ارز لینک را در پی داشت.

ویژگی های چین لینک

امنیت شبکه چین لینک از طریق مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake / PoS) تامین می‌شود. نکته قابل توجه این‌جا است که رمز ارز چین لینک با این که در قالب یک توکن کاربردی (Utility Token) در شبکه ERC-20 فعالیت دارد، یک عملکرد دیگر در شبکه ERC-233 اتریوم دارد که برقراری ارتباط بین قراردادهای هوشمند را تسهیل می‌کند.

در یک شبکه اثبات سهام، شما می‌توانید با خرید LINK و سپرده‌گذاری (اِستیکینگ / Staking) ارز چین لینک، به‌عنوان یک نود در این شبکه فعالیت داشته باشید و تراکنش‌ها را اعتبارسنجی کنید که در ازای تایید هر بلوک تراکنش، رمز ارز چین لینک را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنید.

قیمت ارز دیجیتال چین لینک به کاربردهای آن در شبکه نیز وابسته است و هرچه سطح کاربرد این شبکه و رمزارز افزایش یابد، قیمت رمز ارز چین لینک نیز بیشتر می‌شود. قابلیت‌های اصلی چین لینک را می‌توان بر اساس دو فرآیند در شبکه آن تعریف کرد:

 1. درون شبکه‌ای یا آن‌چین (On-Chain)
 2. برون‌شبکه‌ای یا آف‌چین (Off-Chain)

قراردادهای هوشمند در شبکه چین لینک «به‌شدت آگاه» عمل می‌کنند؛ یعنی قابلیتی در آن‌ها تعبیه شده که از طریق آن می‌توانند با اپلیکیشن‌های غیر بلاک چینی نیز ادغام شوند. زیرساخت آن‌چین این شبکه در انتخاب اوراکل کمک کرده و تاریخچه‌ای از آن‌ها را ثبت می‌کند.

زمانی که این عملیات انجام شد، توافق یا قرارداد مدنظر در خارج از شبکه اجرا شده و سپس به زیرساخت آن‌چین ارجاع داده می‌شود. ساختار آن‌چین شبکه چین لینک تحت بلاک چین اتریوم توسعه یافته است.

بر اساس این روش، اکثریت عملیات را قراردادهای هوشمند انجام داده و دریافت داده‌ها از طریق نودها انجام می‌شود. قراردادهای هوشمند اطلاعات مورد نیاز نودها را نیز تامین می‌کنند. استفاده از قراردادهای هوشمند و گسترش حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) رابطه‌ای مستقیم با خرید LINK و قیمت ارز لینک دارند.

قراردادهای هوشمند چین لینک در سه بخش کلی تقسیم‌بندی می‌شوند. اولین بخش، قراداد سابقه یا اعتبار (Reputation Contract) که شاخص اوراکل را پیگیری می‌کند. دومین بخش، قرارداد تطبیق سفارش (Order Matching Contract) نام دارد که پیشنهاد‌های نودها را بر اساس توافقنامه سطح خدمات (SLA) و معیارهای مشخص‌شده توسط خالق آن قرارداد هوشمند می‌پذیرد.

سومین بخش، قرارداد تجمیع (Aggregation Contract) است که وظیفه جمع‌آوری پاسخ نودها و ارائه آن در نتایج جست و جوی کاربر است. همچنین این قرارداد شاخص‌های مورد نیاز در قرارداد اعتبار را تامین می‌کند. از این رو، عملیات آن‌چین شبکه را می‌توان به سه بخش انتخاب اوراکل، گزارش داده و جمع‌آوری نتیجه تقسیم‌بندی کرد.

آینده ارز دیجیتال چین لینک

قیمت چین لینک و ارزش این پروژه، طبق توضیحات در وایت‌پیپر (Whitepaper) آن، در سه بخش تعریف می‌شود: قراردادهای هوشمند برای اوراق بهادار، برای بیمه و معاملات تجاری. از چین لینک می‌توان به‌صورت بهینه، اوراق بهادار را طبق نرخ بهره، در قراردادهای هوشمند پیاده‌سازی کرد.

چین لینک با به‌کارگیری منابع خارجی، می‌تواند در رویدادهایی استفاده شود که مشمول خدمات بیمه می‌شوند. همچنین، از قراردادهای چین لینک می‌توان در تایید انجام تعهدات در قراردادها استفاده کرد.

از این رو، استفاده از قابلیت‌های چین لینک در حوزه‌های مذکور، آینده ارز دیجیتال چین لینک را درخشان خواهد ساخت. در رابطه با تحلیل قیمت چین لینک با توجه به مشارکت‌های این کمپانی با دیگر نهادها باید گفت که چین لینک به‌طور مداوم در حال گسترش دایره همکاران خود بوده است.

از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوئیفت (SWIFT): شبکه بانک‌داری بین‌المللی
 • زِپِلین (Zeppelin): سیستم عامل مختص قراردادهای هوشمند
 • سیگنال کپیتال (Signal Capital): کمپانی سرمایه‌گذاری خصوصی در لندن
 • وَن‌چین (WanChain): زیرساخت جهت برقراری ارتباط بین دارایی‌های دیجیتال
 • شبکه مورفیوس (Morpheus Network): پلتفرم جهانی زنجیره تامین کاملاً خودکار با استفاده از فناوری بلاک چین
 • شبکه ریکوئست (Request Network): صرافی که قصد دارد در تبادل ارزهای فیات و رمزارزها به یک پرچم‌دار تبدیل شود.

چین لینک علاوه بر موارد بالا، مشارکت‌های دیگری هم داشته که پیامد چنین فعالیت‌هایی در آینده، رشد قیمت ارز چین لینک و بالا رفتن سطح خرید LINK است.

با توجه به قدرتمندی پروژه و تیم آن و راه‌کارهایی که ارائه می‌کند، زیر نظر داشتن آن برای سرمایه‌گذاری بلندمدت ارزشمند است. خرید چین لینک از زمان آغاز کار تا کنون، افزایش داشته است و با بیشتر شدن سطح پذیرش آن، آینده ارز دیجیتال چین لینک و پروژه آن بدون موفقیت نخواهد بود.

خرید LINK

راحت ترین روش خرید LINK استفاده از صرافی‌ ارز دیجیتال است که پس از انتخاب یک پلتفرم امن، باید در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید. این عملیات شامل فرآیندهای ثبت نام و احراز هویت نیز می‌شود.

از میان صرافی‌های معتبر دنیا می‌توان بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) را نام برد. ممکن است انجام فرآیندهای ثبت نام و احراز هویت و پرداخت هزینه برای خرید چین لینک در صرافی‌های خارجی، اموری پیچیده و گاهی اوقات غیرممکن باشد.

از این رو، صرافی‌های داخلی نظیر Bit.ir انتخاب راحت‌تری خواهند بود. پلتفرم معاملاتی Bit.ir انجام این عملیات را ساده و کوتاه کرده و کاربران می‌توانند در کمتر از چند دقیقه حساب کاربری خود را برای خرید ارز چین لینک در اختیار داشته باشند. قیمت لحظه ای ارز دیجیتال چین لینک نیز در پلتفرم موجود است.

نحوه خرید LINK

کاربران پس از ثبت نام و احراز هویت، باید حساب کاربری خود را جهت خرید و فروش چین لینک طبق یکی از روش‌های زیر شارژ کنند:

 1. واریز از طریق درگاه پرداختی شبکه شتاب و استفاده از کارت‌های بانکی این شبکه
 2. شارژ مستقیم حساب با ارسال ارزهای دیجیتال مانند تتر (USDT)

لازم به ذکر است، خرید LINK از طریق ریال در «بازار اصلی» و با استفاده از تتر (USDT) در «بازار حرفه‌ای» پلتفرم امکان‌پذیر است.

نکاتی قبل از خرید LINK و فروش ارز لینک

خواهشمند است پیش از خرید و فروش LINK به نکات زیر توجه فرمایید:

 • کمترین میزان خرید LINK در بازار اصلی 100 هزار تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر (USDT) است.
 • کارمزد برداشت چین لینک در شبکه BEP20 به میزان 0.2 واحد ارز چین لینک و حداقل برداشت این رمزارز 1.5 LINK است.

جهت فروش ارز دیجیتال چین لینک ، در کیف پول پلتفرم روی نام ارز کلیک و به بخش سفارش فروش وارد شوید؛ همچنین می‌توانید ارز LINK را به یک کیف پول شخصی منتقل کنید.

برای فروش ارز چین لینک و برداشت ریال، در بازار اصلی به بخش فروش این رمزارز رجوع کرده و مقدار و قیمت ارز دیجیتال چین لینک را در کادرهای مربوطه وارد کنید. خرید و فروش چین لینک در Bit.ir از طریق ثبت سفارش به‌صورت سریع یا محدود صورت می‌گیرد.

در سفارش سریع، قیمت لحظه ای ارز چین لینک برای شما اعمال می‌شود، اما در صورت ثبت یک سفارش محدود، قیمت ارز لینک را شما تعیین می‌کنید و برای تکمیل سفارش خود، نیاز است تا رسیدن بازار به قیمت مورد نظر صبر کنید.

کیف پول چین لینک

شما پس از خرید LINK می‌توانید موجودی خود را در یک کیف پول قرار دهید و یا از کیف پول همان صرافی استفاده کنید. کیف پول ارزهای دیجیتال را می‌توان به‌صورت آنلاین و نرم‌افزاری (گرم) و یا در قالب دستگاه‌های سخت‌افزاری (سرد) استفاده کرد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری آفلاین و در قالب دستگاه‌هایی هستند که بالاترین سطح امنیت را ارائه می‌کنند. ناگفته نماند که این کیف پول‌ها شامل هزینه و تجربه کار با رمزارزها می‌شوند. لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) از گزینه‌های برتر در این زمینه هستند.

اما کیف پول‌های نرم‌افزاری معمولاً رایگان بوده و قابلیت نصب در گوشی‌های موبایل و کامپیوتر را دارند. سطح امنیتی این کیف پول‌ها تا حدی پایین‌تر بوده و رابط کاربری ساده‌تری را ارائه می‌کنند. تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) از کیف پول‌های نرم‌افزاری معتبر به‌شمار می‌آیند.

شایان ذکر است، کاربران Bit.ir  با خرید چین لینک یا رمزارزهای دیگر به‌صورت رایگان و خودکار، کیف پول امن این پلتفرم را در اختیار خواهند داشت. Bit.ir با داشتن چندین شبکه بلاک چین و استفاده از کیف پول‌های سرد، محیطی کاملاً امن را برای ذخیره دارایی کاربران فراهم کرده است.

سوالات متداول

چگونه در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چین لینک بخریم؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی، شما باید ثبت نام و سپس احراز هویت خود را تکمیل کنید. صرافی Bit.ir نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس از تکمیل مراحل احراز هویت، شما می‌توانید سفارش خرید و فروش خود را به دو شیوه سفارش سریع و محدود ثبت کنید.

آیا برای برداشت ارز دیجیتال چین لینک باید کارمزد پرداخت کنیم؟

کارمزد برداشت هر رمزارز با توجه به شبکه آن تعیین می‌شود. کارمزد LINK نیز معادل 1 LINK است. همچنین در نظر داشته باشید که حداقل برداشت این ارز دیجیتال 6 LINK است.

آیا ارز دیجیتال چین لینک امن است؟

به عنوان یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم، چین لینک توسط مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن شده است. برخلاف اجماع اثبات کار (PoW) که بیت کوین از آن استفاده می‌کند، PoS برای انتخاب ولیدیتورهای نود به مقدار توکن‌های استیک شده متکی است.
پروتکل‌های اثبات سهام با این ایده ایجاد شدند که با مصرف انرژی زیاد مورد نیاز سیستم‌های اثبات کار مبارزه کنند. مدل‌های PoS به طور فزاینده‌ای محبوب هستند، زیرا به انرژی الکتریکی کمتری نیاز دارند و مقیاس پذیر هستند.