فروش و خرید گراف

گراف
٪-4.21
11,750 تومان
0.20319 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.20511 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.2129 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

24,892.69137 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

11,866 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

12,329 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

537,684,806 تومان

خرید
فروش

مقدار (گراف)

GRT

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال گراف چیست؟

گراف (The Graph / GRT) یک سرویس مدیریت داده مخصوص بلاک چین‌ها است. نرم‌افزار گراف با جمع‌آوری داده‌های بلاک چین‌هایی نظیر اتریوم، آن‌ها را برای استفاده در اپلیکیشن‌ها در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد.

این‌گونه از نرم‌افزارها تحت عنوان «ابزار توسعه» نیز شناخته می‌شوند. ابزار توسعه نرم‌افزاری است که برنامه‌نویسان از آن جهت تولید نرم‌افزارهای دیگری استفاده می‌کنند. خرید گراف همانند هر رمزارزی در پلتفرم‌های معاملاتی امکان‌پذیر است.

زبان برنامه‌نویسی گراف “GraphQL” نام دارد که در آغاز کار خود، تنها برای بلاک چین اتریوم قابل استفاده بود. اما اکنون، این سرویس خدمات خود را برای دیگر بلاک‌چین‌ها گسترش داده است و توانست قیمت گراف را نیز وارد سطوح جدید کند.

به بیانی دیگر به‌جای وب‌سایت‌ها، گراف را می‌توان مانند یک موتور جست و جو برای بلاک چین‌ها تصور کرد. پروژه‌های مبتکرانه مانند گراف، تمرکز اصلی خود را بر ساده‌ کردن عملیات برای کاربران قرار می‌دهند و هدف این پروتکل فهرست سازی، امکان ساخت رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API)، تحت عنوان زیرگراف‌ها (Subgraphs)، برای توسعه‌دهندگان جهت جست و جوی داده‌های مختلف در بلاک چین‌ها است.

از این رو، این پروتکل عملیاتی راه‌کارهایی در رابطه با مواردی چون امنیت در جست و جو، تکمیل محصول و سازمان‌دهی مجدد بلاک چین ارائه می‌دهد. پروژه‌های آوه (Aave)، یونی سواپ (UniSwap)، کِرو (Curve) و. . . از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) در شبکه اتریوم هستند که از پروتکل گراف استفاده می‌کنند.

استفاده پروژه‌های قدرتمند از این پروتکل، سطح خرید گراف و قیمت ارز گراف را بدون شک افزایش خواهد داد. پروژه گراف کار خود را در سال 2018 آغاز کرد. مغزهای متفکر پشت این پروژه یانیف تَل، برندون رامیرز و جنیس پولمن نام دارند.

سال 2019، گراف ارز دیجیتال خود را با نماد “GRT” در 99 کشور مختلف راه‌اندازی کرد. این پروژه توانست از سوی کمپانی‌های سرمایه‌گذاری مانند مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital)، کوین‌بیس وِنچرز (Coinbase Ventures) و گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال کارنسی (Digital Currency Group)، 10 میلیون دلار از کل 25 میلیون دلار در دوره جذب سرمایه خود را به‌دست آورد.

ویژگی های گراف

به‌طور کل، اعضای مختلف شبکه و فرآیند انجام عملیات در پروتکل گراف به‌شرح زیر است:

  • مصرف‌کنندگان (Consumers)

مصرف‌کنندگان (Consumers) به فهرست‌گذاران (Indexers) درخواست ارسال کرده و به آن‌ها برای دریافت داده از زیرگراف‌های مختلف هزینه پرداخت می‌کنند. فهرست‌گذاران نودهای اجرایی در پروتکل گراف هستند. آن‌ها معمولاً از طریق سپرده‌گذاری (اِستیکینگ / Staking) ارز دیجیتال گراف (GRT) و اجرای یک نود در این شبکه فعالیت می‌کنند.

سپرده‌گذاری موجب افزایش خرید رمز ارز گراف و ثبات بیشتر قیمت ارز گراف می‌شود. عملکرد اصلی آن‌ها ایجاد فهرستی از زیرگراف‌های مورد نیاز برای مصرف‌کنندگان است. به‌علاوه، فهرست‌گذاران برای ثبت این زیرگراف‌ها کارمزد دریافت کرده و برای خدمات خود قیمت تعیین می‌کنند.

  • نگهداران داده‌ها (Curators)

نگهداران داده‌ها (Curators) با استفاده از توکن‌های GRT خود، زیرگراف‌های معتبر و ارزشمند فهرست‌شده را نشان می‌دهند و برای این فعالیت خود یک انگیزه‌ مالی نیز دارند.

  • نمایندگان (Delegators)

نمایندگان (Delegators) نیز جزء اعضای شبکه به‌شمار می‌آیند و از طرف فهرست‌گذاران، اقدام به سپرده‌گذاری توکن‌های گراف می‌کنند. در ازای این کار آن‌ها بخشی از پاداش‌های فهرست‌گذاران را دریافت می‌کنند و البته، نیازی به اجرای نودهای گراف را ندارند.

  • ماهیگیران و داوران (Fishermen and Arbitrators)

ماهیگیران و داوران (Fishermen and Arbitrators) هنگام بروز اختلاف و مشکلات به‌کار می‌آیند. برای مثال زمانی که یکی از فهرست‌گذاران اطلاعات نادرستی را به مصرف‌کننده ارائه می‌کند، آن‌ها کار خود را برای مقابله با مشکل شروع می‌کنند.

کاربران سرویس گراف که برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها هستند، هزینه استفاده از خدمات را با رمز ارز GRT پرداخت می‌کنند. سپس این هزینه بین نگهدارندگان، نمایندگان و فهرست‌گذاران تقسیم می‌شود و اعضایی که بهترین عملکرد را در ارائه خدمات داشته باشند، بیشترین پاداش را دریافت می‌کنند.

به‌طور کل، گراف شیوه‌ای از ارائه یک موتور جست و جو در فضای بلاک چین است که به‌جای یک کمپانی، عملکرد خود را از طریق گروه بزرگی از کاربران انجام می‌دهد که با یکدیگر آشنایی ندارند. ویژگی غیرمتمرکز بودن و ارائه سرویسی کاربردی و منحصر به فرد، بی شک در خرید ارز دیجیتال گراف و سطح قیمت ارز گراف اثرگذار خواهند بود.

آینده ارز گراف

گزارشات نشان می‌دهند سطح دانش در مورد فناوری بلاک چین به اندازه‌ای نیست تا بتواند به پذیرش گسترده صنعت رمزارزها کمک کند؛ به این خاطر که درک زبان‌های برنامه‌نویسی بلاک چین مشکل است و منابع اطلاعاتی قوی و مطمئنی برای آن‌ها در دسترس نیست.

با این حال، پروژه گراف به تمام اصول اولیه رمزارزها پایبند بوده است و توانست سطح دسترسی به اطلاعات پیرامون فناوری بلاک چین را افزایش دهد. درست همان‌طور که گوگل وب‌سایت‌ها را فهرست‌بندی می‌کند، گراف اطلاعات بلاک چینی را در شبکه‌های مختلف مانند اتریوم و فایل کوین (Filecoin) قرار می‌دهد.

کارشناسان حوزه رمزارزها معتقدند که گراف به‌طور موثر، مشکل تقاضا برای اطلاعات در مورد بلاک چین‌ها را برطرف کرده است که چیزی جز روشنی آینده ارز دیجیتال گراف نتیجه آن نخواهد بود. متعاقباً قیمت گراف و افزایش خرید ارز گراف جزء پیامدهای این روند است.

تفاوت اصلی رمز ارز گراف (GRT) با دیگر پروژه‌ها این است که ارزش و قیمت ارز گراف به سطح تقاضای یک سرویس بسیار خاص، یعنی پروتکل گراف وابسته است. از جایی که توکن GRT در تمامی بخش‌های سرویس گراف مورد استفاده است، هر چه استفاده از این سرویس بیشتر شود، تقاضا برای ارز GRT و در نتیجه قیمت ارز گراف افزایش پیدا خواهد کرد.

تا کنون، سطح تقاضای فعلی برای این پروتکل نشان‌دهنده میزان اهمیت سرویس فهرست‌بندی اطلاعات به‌صورت غیرمتمرکز و پتانسیل آن برای رشد است. با افزایش پذیرش سیستم‌های بلاک چینی، رشد قیمت و درخشانی آینده ارز گراف دور از انتظار نخواهد بود.

خرید گراف

شما می‌توانید خرید گراف را در اکثر صرافی‌های متمرکز معتبر مانند بایننس (Binance) و کوکوین (KuCoin) انجام دهید. همچنین خرید ارز گراف در برخی صرافی‌های غیرمتمرکز نظیر یونی‌سواپ (UniSwap) امکان‌پذیر است.

برای خرید و فروش گراف در صرافی‌های متمرکز، ابتدا باید ثبت نام و احراز هویت انجام دهید و سپس حساب کاربری خود را شارژ کنید. اما انجام فرآیند ثبت نام، احراز هویت و پرداخت‌ها در صرافی‌های خارجی برای برخی افراد مشکل یا غیرممکن است؛ از این رو، استفاده از صرافی‌های داخلی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

شایان ذکر است، صرافی ارز دیجیتال Bit.ir این فرآیند‌ها را ساده و تسریع کرده است و شما در کمتر از چند دقیقه حساب کاربری خود را برای خرید گراف و دیگر رمزارزها در اختیار خواهید داشت.

نحوه خرید گراف

پس از ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم Bit.ir، می‌توانید حساب کاربری خود را طبق دو روش زیر شارژ کنید:

  1. شارژ ریالی حساب کاربری از طریق واریز توسط یکی از درگاه‌های پرداختی شبکه بانکی شتاب
  2. شارژ مستقیم حساب با ارسال رمزارزهایی مانند تتر (USDT)

به خاطر داشته باشید، با واریز ریال می‌توانید در «بازار اصلی» پلتفرم به خرید ارز گراف بپردازید و در صورت ارسال تتر (USDT) به کیف پول خود در صرافی، «بازار حرفه‌ای» محل انجام عملیات برای شما است.

نکاتی قبل از خرید گراف و نحوه فروش

خواهشمند است پیش از خرید و فروش گراف ، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • حداقل مبلغ خرید گراف در بازار اصلی 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت ارز GRT در شبکه KCC به میزان 10 واحد گراف و حداقل برداشت برای آن 100 واحد گراف است.

جهت فروش گراف می‌توانید با کلیک روی ارز در کیف پول پلتفرم به بخش سفارش فروش رجوع کنید؛ موجودی رمز ارز گراف خود را نیز می‌توانید به یک کیف پول شخصی منتقل کنید. برای فروش گراف و برداشت ریال، در بازار اصلی روی این ارز کلیک کنید و در بخش فروش، مقدار و قیمت گراف را مشخص کنید.

خرید و فروش گراف و دیگر رمزارزها در Bit.ir به دو صورت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شود که با ثبت یک سفارش سریع، قیمت لحظه ای ارز گراف برای شما در سفارش اعمال می‌شود و در صورت ثبت سفارش محدود، قیمت ارز دیجیتال گراف توسط شما مشخص شده و لازم است تا رسیدن بازار به قیمت مدنظر، جهت تکمیل سفارش خود صبر کنید.

کیف پول گراف

با خرید گراف علاوه بر استفاده از کیف پول صرافی، می‌توانید موجودی خود را در کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گوناگونی ذخیره کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری که به‌دلیل اتصال به اینترنت به کیف پول‌های «گرم» نیز شناخته می‌شوند، قابلیت نصب در گوشی‌های موبایل و کامپیوترها را دارند، عموماً رایگان بوده و می‌توان از طریق آن‌ها عملیات ارسال و دریافت رمزارزها را انجام داد.

از بین گزینه‌های برتر می‌توان تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اکسودوس (Exodus) را نام برد. نمونه‌های سخت‌افزاری یا کیف پول‌های «سرد» امکان ذخیره ارزها را به‌صورت آفلاین دارند و معمولاً در قالب دستگاه‌های سخت‌افزاری شبیه به فلش‌های USB هستند.

این کیف پول‌ها بالاترین سطح امنیتی را ارائه کرده و شامل هزینه و تجربه در استفاده می‌شوند. لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) از برترین برندهای کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند.

اما کاربران Bit.ir با خرید گراف و دیگر ارزهای دیجیتال، به‌صورت خودکار و رایگان از کیف پول امن این پلتفرم استفاده خواهند کرد. Bit.ir با پیاده‌سازی چندین شبکه بلاک چین و به‌کارگیری کیف پول‌های سخت‌افزاری، نگهداری دارایی کاربران را در امن‌ترین شرایط ممکن انجام می‌دهد.

سوالات متداول

چگونه از صرافی ارز دیجیتال Bit.ir گراف بخرم؟

برای خرید ارز دیجیتال گراف (GRT) در صرافی Bit.ir ابتدا باید در پلتفرم، ثبت نام کنید و پس از آن احراز هویت خود را تکمیل کنید. پس از تایید تمام مراحل احراز هویت، شما می‌توانید سفارش خرید GRT خود را ثبت کنید. 

فرق بازار تومانی و بازار تتری در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چیست؟

اگر برای خرید ارز دیجیتال قصد واریز ریال دارید و می‌خواهید با ریال رمزارز بخرید، در بازار تومانی سفارش خرید خود را ثبت کنید و اگر قصد دارید با قیمت جهانی و با تتر خرید کنید، در بازار تتری سفارش خرید خود را ثبت کنید.
در نظر داشته باشید که حداقل مبلغ خرید ارز دیجیتال در صرافی Bit.ir در بازار تومانی معادل 100 هزار تومان و در بازار تتری معادل 10 USDT است.

کارمزد و حداقل برداشت گراف در صرافی Bit.ir چه مقدار است؟

حداقل برداشت ارز دیجیتال GRT در پلتفرم معاملاتی Bit.ir معادل 324 و کارمزد برداشت نیز معادل 85 GRT است.