فروش و خرید گالا

گالا
٪-7.41
1,386 تومان
0.0239 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.0243 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.0262 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

44,008.137 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

1,415 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

1,517 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

599,130,498 تومان

خرید
فروش

مقدار (گالا)

GALA

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال گالا چیست؟

گالا یک پروژه بلاک‌چین فوق‌العاده است که سرگرمی را در مرکز اهداف خود قرار داده است. طبق تعریف رسمی این پروژه، «گالا بازی‌های بلاک‌چینی را تولید می‌کند که شما واقعاً مشتاق بازی کردن آن‌ها هستید» و تمرکزی جدی بر روی بازی‌های کامپیوتری قرار داده است.

خرید گالا همانند دیگر ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌های معاملاتی صورت می‌گیرد. هدف اکوسیستم غیرمتمرکز گالا گیمز (Gala Games) بازگرداندن قدرت کنترل شرایط به‌دست بازیکنان است و دارایی‌هایی که دریافت می‌کنند را تماماً تحت مالیکت آن‌ها قرار می‌دهد.

در یک سیستم غیرمتمرکز، کاربران نه‌تنها مالکیت تام آیتم‌های خود را در بازی‌ها دارند، بلکه هنگام تولید محصولات جدید در گالا گیمز از بقیه افراد جلوتر هستند. بازیکنان و نودهای شبکه در تصمیم‌گیری بر اضافه کردن بازی‌ها و همچنین تزریق سرمایه به پروژه‌ای خاص در اکوسیستم غیرمتمرکز گالا گیمز نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

اریک شیرمایر بنیان‌گذار گالا گیمز است و سابقه درخشانی در صنعت گیمینگ دارد. وی کمک‌بنیان‌گذار بازی زینگا (Zynga)، یکی از بازی‌های موبایلی پرطرفدار، نیز است. گالا گیمز یک بازی کامپیوتری نیست، بلکه مجموعه‌ای از بازی‌های گوناگون با اولویت ایجاد سرگرمی تحت فناوری بلاک چین است.

این پلتفرم در ژانرهای مختلفی در حال تولید و توسعه بازی‌ها است که از میان آن‌ها می‌توان بازی‌های Last Expedition، Fortified، The Walking Dead، Spider Tanks، Mirandus، Legacy و Town Star را نام برد. توکن یا ارز دیجیتال گالا (GALA)، یک توکن کاربردی شبکه ERC-20 است که همراه با پلتفرم بازی خود، اکوسیستم گالا گیمز، تحت شبکه اتریوم فعالیت دارند.

ارز GALA برای تبادلات بین شرکت‌کنندگان و خرید دارایی‌های مختلف مانند NFT ها در اکوسیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد. NFT های این پلتفرم در شبکه اتریوم قرار دارند و از اکوسیستم گالا گیمز جدا هستند. عرضه در گردش گالا 7 میلیارد توکن در شبکه است و عرضه کل آن، 35.7 میلیارد واحد برآورد شده است و حداکثر عرضه رمز ارز گالا، 50 میلیارد واحد است.

از سویی دیگر، توکن گالا خاصیت تورمی دارد و نزدیک به 17 میلیون واحد از آن به‌صورت روزانه آزاد و توزیع می‌شوند. لازم به ذکر است که در 21 ژوئیه هر سال، میزان توزیع ارز گالا شبیه به فرآیند هاوینگ بیت کوین نصف می‌شود که این فرآیند در رابطه با قیمت و سطح خرید گالا تاثیرگذار خواهد بود.

ویژگی‌ های گالا

تیم گالا گیمز به‌طور مداوم و با همکاری اعضای انجمن خود، ایده‌های جدید را مورد آزمون و خطا قرار می‌دهند. علاوه‌بر این، شبکه گالا گیمز به‌معنای واقعی به نودهای تحت مالکیت اعضای خود وابسته است، چرا که این نودها تحت اختیار بازیکنان عادی است و روی کامپیوترهای خانگی آن‌ها نصب شده‌اند.

بازیکنان هر آیتمی را، مثلاً یک شمشیر، که در بازی‌های گالا برنده شوند، مالک قطعی آن خواهند بود و این آیتم‌ها دارایی‌های مورد تاییدی در بلاک‌چین هستند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها در بازی‌های دیگر مورد استفاده قرار دهند و یا با دیگر کاربران معامله کنند.

در حال حاضر این پلتفرم دارای 5 بازی است و تعداد زیادی بازی دیگر در حال ساخت دارد. این بازی‌ها ژانرهای مختلفی مانند نقش‌آفرینی (RPG)، دفاع از قلعه (Tower Defense) و استراتژی را شامل می‌شوند. بازیکنان با خرید گالا می‌توانند سطح فعالیت خود را در این پلتفرم تقویت کنند.

کاربران قابلیت اجرای نود در شبکه گالا را نیز دارند که در ازای آن، ارز گالا را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند و همچنین پتانسیل دریافت نسخه‌های محدود از NFT ها و دیگر ویژگی‌ها نیز برای آن‌ها وجود دارد. برای شرکت در این اکوسیستم، کاربران باید نرم‌افزار نود این پلتفرم را دانلود و نصب کنند که با ایجاد حساب کاربری در گالا گیمز امکان خرید آن به‌وجود می‌آید.

در نهایت، نودهای این شبکه تبدیل به NFT شده و در بازارهای NFT نظیر اوپن‌سی (OpenSea) قابل فروش خواهند بود. اکوسیستم نودهای گالا حاوی سه نوع الگوریتم اجماع است: اثبات کار (Proof-of-Work)، اثبات سهام (Proof-of-Stake) و اثبات فضای ذخیره (Proof-of-Storage).

لازم به ذکر است که این اکوسیستم تحت شبکه اتریوم فعالیت می‌کند. نزدیک به 14 درصد از عرضه ارز دیجیتال گالا در حال گردش است و با اضافه‌شدن 17 میلیون واحد در هر روز، ارزش بازار این رمزارز در هر ماه 42 میلیون دلار افزایش پیدا می‌کند.

آینده ارز دیجیتال گالا

ارز گالا و به‌طور کل پروژه‌ آن در حوزه گیم فای (GameFi) نسبتاً تازه‌وارد محسوب می‌شوند. توسعه‌دهندگان این پروژه اظهار کردند که اولویت اصلی آن‌ها پیشرفت و توسعه قابل توجه بازی‌ها در این اکوسیستم است. علاوه‌بر این‌ها آینده ارز دیجیتال گالا با پیدایش مشارکت‌های مختلف مثبت خواهد بود.

کاربران با خرید گالا و همچنین داشتن اتریوم یا توکن BAT می‌توانند در این اکوسیستم به خرید NFT ها بپردازند. این مسئله موجب افزایش فشار تقاضا برای خرید ارز گالا می‌شود که متعاقباً قیمت گالا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. طبق روال همیشه، بازی‌های جدید جایگزین همتاهای قدیمی خود می‌شوند و شاید بتوانند جایگاه خود را برای مدتی طولانی مستحکم کنند.

اما در اکوسیستم گالا، سرمایه کاربران تنها به یک بازی تعلق نمی‌گیرد، بلکه آن‌ها به‌طور همزمان در چندین بازی در حال تکامل سرمایه‌گذاری می‌کنند که پیدایش یک محصول موفق، آینده ارز دیجیتال گالا را بدون شک روشن‌تر خواهد کرد.

در مورد تحلیل ارز دیجیتال گالا می‌توان گفت که هم‌اکنون این رمزار رتبه 80 بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات GALA در میانگین روزانه 196 میلیون دلار برآورد شده است. قیمت گالا در سقف تاریخی خود در 16 سپتامبر (25 شهریور 1400) به 0.1449 دلار رسید و با توجه به قیمت فعلی آن، سرمایه‌گذاران زیادی به خرید گالا روی آورده‌اند.

اما نکته قابل توجه این‌جا است که این کاهش‌های قیمتی به همان نسبت برای بازگشت به سقف‌های قبلی نیاز به زمان دارند. در رابطه با پیش بینی قیمت گالا ، دیدگاه‌های بسیار مثبتی از سوی کارشناسان برای این ارز بیان شده است.

تحلیل‌گران ولت‌اینوستور (WalletInvestor) معتقدند که قیمت گالا در یک دوره سرمایه‌گذاری 3 تا 5 ساله بازده چشم‌گیری خواهد داشت و رشدی به میزان 330 درصد برای آن پیش‌بینی کرده‌اند. پلتفرم دیجیتال کوین‌پرایس (DigitalCoinPrice) نیز در تحلیل ارز دیجیتال گالا و آینده آن، اطمینان دارد که قیمت گالا در آینده با رشد مواجه خواهد شد و تا سال 2025، قیمت هر واحد گالا به 0.272 دلار خواهد رسید.

خرید گالا

امکان خرید گالا در صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی معتبر وجود دارد که شاید راحت‌ترین راه، استفاده از صرافی‌های متمرکز نظیر بایننس (Binance) یا کوکوین (KuCoin) باشد. پس از انتخاب پلتفرم دلخواه باید در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید و این فرآیند شامل ثبت نام و احراز هویت است که هر پلتفرم شیوه خاص خود را برای چنین اموری دنبال می‌کند.

انجام این امور برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ها و فعالیت‌های مخرب است. اما شاید گذراندن این مراحل در صرافی‌های خارجی برای متقاضیان خرید گالا پیچیده و مشکل باشد. شایان ذکر است که فرآیندهای مرتبط با ایجاد حساب کاربری در پلتفرم معاملاتی Bit.ir در ساده‌ترین حالت و کمترین زمان ممکن همراه با پشتیبانی آنلاین صورت می‌گیرند و خرید ارز گالا شامل هیچ‌گونه پیچیدگی برای آن‌ها نخواهد بود.

نحوه خرید گالا

کاربران پس از ثبت نام و احراز هویت در Bit.ir، نیاز است که حساب کاربری خود را شارژ کنند که مطابق با روش‌های زیر انجام می‌شود:

  1. استفاده از درگاه پرداختی شبکه شتاب و واریز ریال از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه.
  2. شارژ مستقیم حساب کاربری با ارسال ارزهای دیجیتال نظیر تتر (USDT).

لازم به ذکر است که در صورت واریز ریال، خرید گالا در بازار اصلی انجام می‌پذیرد و در صورت ارسال تتر به کیف پول پلتفرم، بازار حرفه‌ای محل خرید ارز گالا خواهد بود.

نکاتی پیش از خرید گالا و نحوه فروش گالا

لطفاً پیش از اقدام به خرید گالا نکات زیر را در نظر گیرید:

  • حداقل مبلغ خرید ارز گالا در بازار اصلی 100 هزار تومان و در بازار حرفه‌ای 10 تتر است.
  • کارمزد برداشت گالا در شبکه BEP-20 به میزان 25 واحد GALA و حداقل برداشت آن 200 واحد ارز دیجیتال گالا است.

برای فروش گالا، به کیف پول خود رجوع کرده و با کلیک روی ارز گالا، گزینه «سفارش فروش» را انتخاب کنید. شما می‌توانید موجودی ارز GALA خود را به کیف پول دیگری انتقال دهید. برای فروش گالا و تبدیل آن به ریال، در بازار اصلی روی این رمزارز و سپس گزینه فروش کلیک کرده و قیمت گالا و مقدار فروش خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید.

خرید و فروش گالا در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir به دو روش سفارش محدود و سریع انجام می‌شود. تفاوت این دو شیوه در این است که با ثبت یک سفارش سریع، سفارش شما با قیمت لحظه ای گالا انجام می‌شود و در صورت ثبت یک سفارش محدود، باید تا زمان رسیدن بازار به قیمت ثبت شده شما، برای فروش گالا منتظر بمانید.

کیف پول گالا

یکی از بهترین روش‌های نگهداری پس از خرید گالا، استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند. این دستگاه‌ها بالاترین سطح امنیت را ارائه کرده و نیازی به اتصال به اینترنت جهت کار کردن ندارند، اما شامل هزینه می‌شوند.

در رابطه با کیف پول‌های نرم‌افزاری می‌توان تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) را جزء گزینه‌های برتر برای ذخیره ارز دیجیتال گالا در نظر گرفت. اگر شما در این بازار یک تازه‌وارد محسوب می‌شوید، این کیف پول‌ها به‌دلیل داشتن رابط کاربری ساده و سطح امنیت خوب و همچنین رایگان بودن، گزینه مناسبی جهت نصب بر روی گوشی‌های اندروید و اپل هستند.

اما انتخاب راحت‌تر و امن برای کابران Bit.ir، استفاده از کیف پول پلتفرم به‌صورت رایگان است. صرافی Bit.ir چندین شبکه بلاک‌چین را تحت اختیار خود داشته و دارایی شما کاربران را در کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) ذخیره می‌کند و ارائه بالاترین سطح امنیت را در دستور کار خود قرار داده است.

سوالات متداول

گالا چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز گالا مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت گالا می‌شود.

از کجا گالا بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید گالا فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری گالا در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت گالا نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش گالا در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش گالا در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل گالایی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل گالایی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل گالایی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل گالایی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری گالا در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.