فروش و خرید ایاس

ایاس
٪-4.59
38,271 تومان
0.6485 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.6694 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.6842 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

22,151.6797 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

39,501 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

40,426 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

594,705,178 تومان

خرید
فروش

مقدار (ایاس)

EOS

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال ایاس چیست؟

در یک تعریف ساده، می‌توان گفت که ایاس (Electro-Optical System / EOS) یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که از آن برای تولید، توسعه و اجرای اپلیکیشن‌های تجاری استفاده می‌شود.

هدف اصلی ایاس ایجاد ابزاری بازارپسند و کاربرپسند است تا کاربران بتوانند در آن به ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) بپردازند و مشکلات پیرامون پلتفرم‌های بلاک‌چینی را برطرف سازند. خرید ایاس در بازارهای گوناگون رمزارزها به‌دلیل سابقه درخشان آن، کار دشواری نخواهد بود.

ارز دیجیتال ایاس برای اولین بار تحت شبکه اتریوم و در قالب یک توکن ERC-20 راه‌اندازی شد. اما این پلتفرم به‌دلیل محدودیت در سرعت عملکرد برای ایاس ایده‌آل واقع نشد. از این رو، تصمیم بر راه‌اندازی یک رویداد عرضه اولیه (ICO) به‌مدت یک سال برای این پروژه گرفته شد و از ژوئن 2017 تا ژوئن 2018 (خرداد 1396 تا خرداد 1397) ایاس موفق به جذب 4 میلیارد دلار سرمایه طی این رویداد شد.

ایاس زایده ذهن دَن لاریمر بوده که کمک‌بنیان‌گذار پلتفرم‌های Steemit و Bitshares نیز است. لاریمر با همکاری کمپانی Block.one اقدام به توسعه این پلتفرم بلاک‌چینی کردند. هردوی پلتفرم‌های Bitshares و Steemit تبدیل به شبکه‌های بلاک چین محبوبی شدند، اما ایاس توانست مدت زمان زیادی بیت ده رمزارز برتر بازار قرار گیرد.

این شبکه از طریق قابلیت پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در بلاک چین خود و ارائه آن به کمپانی‌ها و سرمایه‌گذاران، جایگاه خود را در بازار تثبیت کرد.

ویژگی های ایاس

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گریبان‌گیر فناوری بلاک چین است و مانع از پذیرش آن در سطح گسترده می‌شود، مسئله مقیاس‌پذیری (کاهش هزینه و افزایش سرعت) است.

بلاک چین ایاس با مقیاس‌گذاری به‌صورت افقی و عمودی، استفاده از آن را رایگان کرده که منجر به افزایش پذیرش و راحتی استفاده کاربران شده است. علاوه‌بر این، کاربران می‌توانند تجربه استفاده از یک پلتفرم امن و پرسرعت را داشته باشند که هزاران تراکنش را در هر ثانیه پردازش می‌کند.

این بلاک‌چین، پلتفرمی امن و کاربردی برای پیاده‌سازی خدمات تحت وب از قبیل ایجاد قراردادهای هوشمند، احراز هویت و افزایش ذخیره ابری در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است. تبلیغ‌کنندگان و توسعه‌دهندگان آن، حذف کامل کارمزد تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری بسیار بالای آن را مهم‌ترین عوامل در افزایش خرید ایاس می‌دانند.

اکوسیستم ایاس دارای دو بخش اصلی است:

  1. نرم‌افزار EOS.IO
  2. توکن‌ های EOS

نرم‌افزار EOS.IO عملکردی شبیه به یک سیستم عامل کامپیوتری دارد و وظیفه کنترل و مدیریت شبکه بلاک‌چین بر عهده آن است. جهت مقیاس‌گذاری اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به‌صورت افقی و عمودی، این نرم‌افزار از ساختار بلاک‌چین استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال EOS نیز توکن‌های این شبکه را تشکیل می‌دهد. یک برنامه‌نویس فقط لازم است تا ارز EOS را در اختیار داشته باشد تا بتواند از منابع شبکه برای ساخت و اجرای اپلیکیشن استفاده کند و نیازی به خرج کردن توکن‌های EOS نیست.

هولدرهای این توکن که اپلیکیشنی برای اجرا تولید نکرده‌اند، می‌توانند پهنای باند خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارند و یا حتی آن را اجاره دهند. EOS.IO هم‌اکنون چندین اسکیما برای پایگاه‌ داده، ابزارهای تحت وب و دیگر ابزارها را برای تولید و توسعه آسان اپلیکیشن در پلتفرم ایاس تعریف کرده است.

EOS.IO شبیه به یک فروشگاه چندمنظوره برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است که خدماتی از قبیل هاست سرور، احراز هویت و اعتبارسنجی و سرویس‌های ابری را ارائه می‌دهد. این ویژگی‌ها قابلیت ذخیره داده‌ها را خارج از شبکه اصلی فراهم کرده‌اند.

بر خلاف دیگر پلتفرم‌های بلاک چینی، ایاس نرخ ثابتی برای کارمزدهای خود ندارد. در عوض، اپلیکیشنی که در این شبکه تولید شده مشخص‌کننده نرخ کارمزد برای کاربران است. در حال حاضر شبکه ایاس بیش از 100 اپلیکیشن غیرمتمرکز داشته و اپلیکیشن‌های برتر آن به‌صورت روزانه تا شش هزار کاربر فعال دارند.

شبکه ایاس از الگوریتم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (Delegated Proof-of-Stake / DPoS) استفاده می‌کند؛ این الگوریتم نسخه‌ای متفاوت از الگوریتم اثبات سهام (PoS) است و هدف آن برطرف کردن مشکلاتی است که اتریوم با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

الگوریتم DPoS پیاده‌سازی فناوری است که طبق آن، اعضا می‌توانند در یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز فرآیند رأی‌گیری را اجرا کنند. شبکه ایاس تحت عملکرد تولید‌کنندگان بلوک آن اجرا می‌شود و کاربران می‌توانند برای صلاحیت این تولیدکنندگان رأی‌گیری و آن‌ها را انتخاب کنند.

این تولیدکنندگان وظیفه تولید و اعتبارسنجی بلوک‌ها را در شبکه دارند و در ازای فعالیت خود، پاداش دریافت می‌کنند. انتخاب تولیدکنندگان بلوک فرآیندی مستمر و بی‌وقفه است که اعضای شبکه مسئولیت آن را برعهده دارند.

بنابراین می‌توان گفت سیستم‌های دارای الگوریتم اثبات سهام نمایندگی‌شده مزایای زیادی ارائه می‌کنند. از جایی که این سیستم‌ها نیروی کامپیوتری و محاسباتی بالایی برای اجرای شبکه نیاز ندارند، از سطح مقیاس‌پذیری بیشتری نسبت به دیگر بلاک‌چین‌ها برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که شبکه ایاس با داشتن قابلیت‌هایی نظیر تعامل‌پذیری، مقیاس‌پذیری افقی و ارتباطات غیر همزمان، پردازش قراردادهای هوشمند را به‌صورت موازی انجام می‌دهد.

آینده ارز دیجیتال ایاس

در سال 2019، ارز ایاس رتبه هفتم برترین رمزارزها از لحاظ ارزش بازار را داشت اما در سال 2020 به رتبه 14 و در 2021 به رتبه 44 نزول پیدا کرد که نشان‌دهنده یک روند نزولی محض برای آن بود.

اما در بازار گاوی سال 2021، قیمت ایاس شروع به افزایش کرد. در ماه می 2021 (اردیبهشت 1400) قیمت ایاس به 14.90 دلار رسید که برای اولین بار از سال 2017 از مرز 10 دلار عبور کرد. آینده ارز دیجیتال ایاس مسلماً به سطح رقابت آن با اتریوم در دنیای پلتفرم‌های اپلیکیشن غیرمتمرکز پیوند خورده است.

ایاس از فناوری فوق‌العاده‌ای برخوردار است و تیم قدرتمندی در پشتوانه خود دارد و هر عملکرد ویژه‌ای از این سیستم امکان‌پذیر است. اگر آینده ارز دیجیتال ایاس نزولی و با شکست همراه باشد، به دلیل مسائل مرتبط با متمرکزسازی این اتفاق خواهد افتاد.

برخی رقبای پلتفرم EOS.IO نظیر سولانا و کاردانو که در سرعت پردازش تراکنش‌ها و مقیاس‌پذیری عملکردی مشابه با ایاس دارند، در معرض خطر متمرکزسازی در تولید بلوک‌ها نیستند.

اما موفقیت به‌روزرسانی‌های آن مانند پروژه EdenOS که هدف ایجاد دموکراسی در فرآیند انتخاب نماینده دارد، می‌توانند در افزایش قیمت ایاس نقش مهمی ایفا کنند.

خرید ایاس

ارز ایاس در بسیاری از صرافی‌های رمزارز بزرگ و کوچک موجود و از حجم معاملات قابل توجهی برخوردار است. البته، همه پلتفرم‌ها مناسب خرید ایاس و دیگر ارزها نیستند. در وحله اول، شما باید یک صرافی معتبر را برای خرید ارز ایاس انتخاب کنید.

صرافی‌های بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) چند نمونه از صرافی‌های معتبر در بازار ارزهای دیجیتال هستند. سه مفهوم کلیدی و بسیار مهم وجود دارند که شما برای خرید ارز دیجیتال ایاس و انجام معاملات باید آن‌ها در نظر گیرید: امنیت، سرعت و کارمزد.

اما قبل از خرید ایاس شما باید در این پلتفرم‌ها اقدام به ثبت نام و احراز هویت کنید و حساب کاربری خود را جهت خرید و فروش ایاس شارژ کنید. شاید پشت سرگذاشتن این فرآیندها در پلتفرم‌های خارجی زبان امری مشکل و پیچیده برای کاربران باشد و در بعضی مواقع حتی به از دست رفتن سرمایه نیز منجر ‌شود.

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با ارائه راه‌کارهای ساده و سریع در انجام این فرآیندها، عملیات خرید ارز دیجیتال ایاس و دیگر رمزارزها را برای شما کاربران تسهیل کرده است.

نحوه خرید ایاس

شما پس از ثبت نام و تایید احراز هویت یک حساب کاربری در Bit.ir خواهید داشت که از طریق آن می‌توانید اقدام به خرید و فروش ایاس و دیگر ارزهای دیجیتال کنید؛ ابتدا لازم است تا طبق دو روش پایین حساب کاربری را شارژ کنید:

  1. استفاده از کارت‌های بانکی شبکه شتاب و پرداخت ریال جهت شارژ تومانی حساب خود.
  2. ارسال ارز دیجیتال به کیف پول خود در Bit.ir برای شارژ حساب کاربری به‌صورت مستقیم.

لازم به ذکر است شارژ حساب کاربری با ریال، امکان خرید ایاس را در بازار اصلی برای شما فراهم می‌کند و در صورت واریز تتر (USDT) به کیف پول، می‌توانید در بازار حرفه‌ای به خرید و فروش ایاس بپردازید.

نکاتی پیش از فروش و خرید ایاس

لطفاً قبل از خرید و فروش ارز ایاس به نکات زیر توجه فرمایید:

  • کم‌ترین مبلغ برای خرید ایاس 100 هزار تومان در بازار اصلی و 10 واحد تتر در بازار حرفه‌ای است.
  • برای برداشت ایاس کارمزدی به میزان 0.1 EOS و حداق برداشت برای این رمزارز 5 واحد EOS است.

برای فروش ایاس، در پنل کاربری روی کیف پول و ارز ایاس کلیک کنید و به بخش سفارش فروش بروید. بهتر است بدانید که می‌توانید ارز ایاس را به یک کیف پول شخصی از طریق پلتفرم ارسال کنید. به بازار اصلی رفته و برای تبدیل ایاس به ریال روی این ارز کلیک کنید.

سپس قیمت ایاس و مقدار مد نظرتان برای فروش آن را مشخص کنید. لازم به ذکر است که خرید و فروش ایاس در پلتفرم Bit.ir از طریق ثبت سفارش به‌صورت محدود و یا سریع انجام می‌شود.

در روش سریع برای خرید و فروش ایاس، سفارش شما به‌صورت آنی تکمیل می‌شود، این در حالی است که با ثبت یک سفارش محدود، زمانی که بازار در پلتفرم به قیمت ثبت‌شده شما برسد سفارش مورد نظر تکمیل می‌شود.

کیف پول ایاس

اگر قصد خرید ارز ایاس و تقویت کارنامه مالی خود را دارید، بهتر است که به فکر محلی امن جهت نگهداری آن هم باشید. به‌طور کلی، کیف پول ارزهای دیجیتال در دو نوع سرد و گرم وجود دارند. کیف پول گرم یک برنامه نرم‌افزاری است که به شما اجازه ذخیره ارزها را می‌دهد و در قالب‌های موبایلی، آنلاین و دسکتاپ موجود هستند.

عموماً این کیف پول‌ها به‌صورت رایگان عرضه و مورد استفاده قرار می‌گیرند. تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) دو نمونه برتر برای انتخاب این نوع کیف پول ایاس محسوب می‌شوند.

اما کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری از سطح امنیتی بالاتری برخوردار هستند، چرا که نیاز به اتصال به اینترنت ندارند. کیف پول‌های سرد به‌شکل دستگاه‌های قابل حمل هستند و داشتن آن‌ها مشمول هزینه می‌شود.

برندهای لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) بین دیگر نمونه‌های کیف پول ایاس مطمئن‌تر هستند. اگر به‌دنبال گزینه راحت‌تری هستید، پلتفرم Bit.ir با داشتن بلاک چین‌های مختلف ارزهای دیجیتال و ذخیره دارایی‌ها در کیف پول‌های سخت‌افزاری، بستری امن، راحت و رایگان را جهت ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال برای کاربران ایجاد کرده است.

سوالات متداول

ایاس چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز ایاس مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت ایاس می‌شود.

از کجا ایاس بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید ایاس فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری ایاس در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت ایاس نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش ایاس در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش ایاس در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل ایاسی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل ایاسی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل ایاسی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل ایاسی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری ایاس در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.