فروش و خرید دوج ایلان مارس

دوج ایلان مارس
٪4.87
0.00958526 تومان
0.0000001643 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.0000001606 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.0000001652 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

22,992.5991152731 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

0.00938533 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

0.00964272 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

368,043,208.323885 تومان

خرید
فروش

مقدار (دوج ایلان مارس)

ELON

قیمت واحد (تومان)

IRR

دوج ایلان مارس چیست؟

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس در 24 آوریل 2021 (3 اردیبهشت 1400) راه‌اندازی شد، اما اطلاعاتی در مورد بنیان‌گذار این توکن وجود ندارد. همچنین این پروژه وایت‌پیپری جهت توضیح اهداف خود ندارد. البته، توسعه‌دهندگان ارز دوج ایلان مارس با راه‌اندازی این رمزارز چند اقدام منحصربه‌فرد انجام دادند. هدف آن‌ها ایجاد یک رمزارز کاملاً منصفانه و عادلانه بوده است و در نتیجه، رویدادی به‌عنوان پیش‌فروش برگزار نکردند و هیچ توکنی را تحت اختیار خود نگه نداشتند.

اما علاوه بر یک ارز دیجیتال، دوج ایلان مارس یکی از شخصیت‌های اصلی مجموعه‌های کُمیک (Comic) خود است که در قالب توکن‌های غیرمثلی (NFT) خرید و فروش می‌شوند. اگرچه که این رمزارز جامعه‌ای بزرگ و پرشور برای خود ایجاد کرده است، موارد زیادی وجود دارند که هنگام خرید دوج ایلان مارس و سرمایه‌گذاری در این رمزارز باید در نظر گرفته شوند. عرضه توکن‌های دوج ایلان مارس در زمان راه‌اندازی، یک کوادریلیون واحد بوده است.

توسعه‌دهندگان آن، نیمی از این حجم عرضه را به کمک‌بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین، تقدیم کردند و حرکتی شبیه به ارز دیجیتال شیبا اینو انجام دادند. بوترین نیز، 43 درصد از توکن‌های دریافتی خود را به بنیاد متوسلا (Methuselah Foundation) اهدا کرد؛ تمرکز این بنیاد خیریه بر افزایش طول عمر بشریت است.

سپس توسعه‌دهندگان پروژه، نیمه باقیمانده توکن‌ها را به استخر سرمایه صرافی غیرمتمرکز (DEX) یونی‌سواپ (Uniswap) فرستادند و توکن‌هایی را که به‌عنوان پاداش به‌دلیل تامین نقدینگی دریافت کردند را طی یک فرآیند توکن‌سوزی (Burn) از بین بردند؛ از این رو، آن‌ها دیگر قادر نیستند که توکن‌های واریزشده را از بازار خارج و یا از پاداش‌های یونی‌سواپ به مرور زمان استفاده کنند.

با انجام این فعالیت‌ها و توکن‌سوزی، تیم دوج ایلان مارس نشان داد که هدف آن‌ها از تشکیل این پروژه کلاهبرداری نیست و قصد ندارند با بالا بردن قیمت این میم کوین، توکن‌ها را فروخته و پروژه را ترک کنند.

ویژگی های دوج ایلان مارس

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس یک توکن ERC-20 تحت شبکه‌های اتریوم و پالیگان (Polygon) که امنیت آن‌ها از طریق مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake / PoS) تامین می‌شود. به‌نظر می‌رسد پروژه دوج ایلان مارس با الهام از نام‌ ایلان ماسک، موفقیت ارز دیجیتال دوج کوین و چشم‌انداز ایلان ماسک برای فرستادن مردم به سیاره مریخ (Mars) ساخته شده است.

در رابطه با کاربردها، این رمزارز تفاوتی با دیگر همتاهای خود در بازار ندارد. خرید دوج ایلان مارس، فروش و ارسال آن به کیف پول‌ها دقیقاً همان ویژگی‌هایی است که به‌طور عادی در همه ارزهای دیجیتال وجود دارند. اهداف تعریف‌شده برای این پروژه مبهم هستند که یکی از آن‌ها تبدیل‌شدن به اولین ارز بین سیاره‌ای برای ساکنین مردم در فضا است. این یک شوخی نیست و در وب‌سایت رسمی پروژه نوشته شده است.

به بیان کوتاه، ارز دوج ایلان مارس پروژه‌ای نیست که متخصصین بازار از آن حمایت و در آن سرمایه‌گذاری کنند، اما به این معنی هم نیست که نمی‌تواند رشد قیمتی داشته باشد. دوج ایلان مارس برای خود نقشه راه (Roadmap) نیز ندارد، اما در کمیک‌های خود یک نسخه فانتزی از آن را ارائه کرده است. پس از استعمار مجدد سیاره مریخ در سال 2420، دوج‌ایلان (Dogelon) برای بقا شروع به نبرد با نابودکنندگان می‌کند.

منظور از این تعریف فانتزی ممکن است این باشد که پس از لیست شدن ELON در صرافی‌های برتر بازار، قیمت دوج ایلان مارس به مریخ می‌رسد و یا به‌عبارتی دیگر قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. اما «نابودکنندگان» که می‌توان نوسانات بازار را به آن نسبت داد، مشکلی است که اعضای جامعه باید یا آن مقابله کنند.

آینده ارز دیجیتال دوج ایلان مارس

در تحلیل دوج ایلان مارس باید گفت که این رمزارز در عمل کاربرد چندانی ندارد، اما با توجه به ارتباط عنوان آن با میم‌ها و موضوعات داغ در شبکه‌های اجتماعی (ایلان ماسک، دوج، ماه یا مریخ)، قیمت دوج ایلان مارس این پتانسیل را دارد که با رشد بازار ارزهای دیجیتال افزایش پیدا کند.

در مورد آینده ارز دیجیتال دوج ایلان مارس باید گفت که با توجه به موافقت ایلان ماسک در خرید توییتر، ممکن است قیمت دوج ایلان مارس حداقل در کوتاه‌مدت، نوساناتی را تجربه کند. شاید چنین ارتباطی ضعیف و غیرمنطقی به‌نظر برسد، علت هم این است که درواقع همین‌طور است؛ این ذات میم کوین‌ها است که قیمت آن‌ها تحت تاثیر اخبارِ اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی دچار تحول می‌شود.

نکته جالب این‌جا است که تاریخ نشان داده چنین ارتباطاتی می‌توانند منجر به رشدهای نجومی در قیمت رمزارزها شوند. اما مهم‌ترین مشارکتی که رمز ارز دوج ایلان مارس تا کنون تشکیل داده با بنیاد متوسلا بوده است. این بنیاد تصمیم گرفت که انجمن دوج ایلان مارس را تحت مدیریت خود قرار دهد و طی مشارکت آن‌ها، اعضای جامعه دوج ایلان مارس برای انجام آزمایشی در رابطه با بافت‌های عروقی توسط ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به این بنیاد کمک مالی کرده‌اند.

این مسئله توسط صفحه رسمی ایستگاه بین‌المللی فضایی در توییتر مورد تمجید قرار گرفت. در تحلیل دوج ایلان مارس می‌توان گفت که عدم وجود کاربرد در این رمزارز، تحولات قیمتی آن را به هیجانات و اخبار در فضای مجازی وابسته کرده است. برای رشد قیمت دوج ایلان مارس و رمزارزهای شبیه به آن در دنیای ارزهای دیجیتال، همین تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی کافی است، اما باید توجه داشت که چنین رشدهایی اکثراً در کوتاه‌مدت است و در بلند‌مدت شرایط احتمالاً برای آن‌ها متفاوت خواهد بود.

خرید دوج ایلان مارس

راحت‌ترین و سریع‌ترین شیوه خرید دوج ایلان مارس از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال است. قبل از خرید، لازم است تا در این پلتفرم‌ها یک حساب کاربری ایجاد و آن را شارژ کنید. با ثبت نام و احراز هویت، حساب کاربری مورد نظر برای شما ایجاد می‌شود. سپس می‌توانید جهت خرید دوج ایلان مارس یا دیگر رمزارزها، به این حساب کاربری وجه واریز کنید.

برترین صرافی‌های رمزارز در دنیا شامل بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin) و . . . می‌شوند؛ اما شاید عملیات ایجاد حساب کاربری، ثبت نام و احراز هویت و همچنین واریز وجه در صرافی‌های خارجی برای برخی افراد مشکل یا غیرممکن باشد. از این رو، بهتر است از پلتفرم‌های داخلی نظیر Bit.ir استفاده کنید. این عملیات و تمام فرآیند ایجاد حساب کاربری در صرافی Bit.ir  در کمتر از چند دقیقه با پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته صورت می‌گیرد و شما در کمترین زمان ممکن و به‌راحتی می‌توانید به خرید دوج ایلان مارس بپردازید.

نحوه خرید دوج ایلان مارس

پس از تکمیل ثبت نام و تایید احراز هویت در او Bit.ir، شارژ حساب کاربری به دو روش برای شما امکان‌پذیر است:

  1. اتصال به درگاه پرداختی شبکه شتاب و واریز ریال از طریق کارت‌های بانکی.
  2. ارسال ارز دیجیتال نظیر تتر (USDT) به کیف پول خود در پلتفرم و شارژ مستقیم حساب کاربری.

در صورت واریز ریال، خرید دوج ایلان مارس در بازار اصلی انجام می‌شود و با ارسال تتر می‌توانید در بازار حرفه‌ای اقدام به خرید این رمزارز کنید.

چند نکته پیش از خرید دوج ایلان مارس و فروش آن

خواهشمند است قبل از خرید دوج ایلان مارس نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • حداقل مبلغ خرید دوج ایلان مارس در بازار اصلی 100 هزار تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر است.
  • کارمزد برداشت ELON در شبکه ERC-20 به میزان 250,000 واحد ارز ELON است و حداقل برداشت برای این رمزارز 750,000 واحد در نظر گرفته شده است.

برای فروش دوج ایلان مارس به کیف پول خود در پلتفرم رفته و با کلیک روی ارز به بخش سفارش فروش رجوع کنید. شما می‌توانید در صورت خرید ارز دوج ایلان مارس، آن را به کیف پول دیگری ارسال کنید. جهت تبدیل این رمزارز به ریال، در بازار اصلی روی آن کلیک کنید و در بخش فروش، قیمت دوج ایلان مارس و مقدار مدنظر برای فروش را وارد کنید.

بهتر است بدانید که خرید و فروش دوج ایلان مارس در Bit.ir از طریق ثبت سفارش سریع یا محدود انجام می‌شود که با ثبت یک سفارش سریع، سفارش شما با قیمت لحظه ای دوج ایلان مارس تکمیل می‌شود و در صورت ثبت یک سفارش محدود، سفارش خرید یا فروش دوج ایلان مارس با رسیدن قیمت بازار به قیمت ثبت شده شما انجام می‌شود.

کیف پول دوج ایلان مارس

اگر قصد نگهداری بلندمدت ارز دیجیتال دوج ایلان مارس را دارید، بهتر است برای ذخیره امن آن از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید که بالاترین سطح امنیت را به کاربران ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها شامل هزینه می‌شوند و شاید کار با آن‌ها کمی پیچیده باشد. لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) از نمونه‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شوند.

گزینه آسان‌تر و رایگان برای شما کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که قابلیت نصب بر روی کامپیوتر و گوشی‌های موبایل را دارند و هرکدام در خود، ویژگی‌های تعبیه‌شده منحصربه‌فردی را گنجانده‌اند. تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) جزء اپلیکیشن‌های برتر این حوزه هستند و قابلیت نصب آن‌ها روی دستگاه‌های اندروید و اپل نیز امکان‌پذیر است و شامل هزینه نمی‌شوند.

به‌علاوه، کابران می‌توانند به‌راحتی و با خرید دوج ایلان مارس و دیگر رمزارزها، آن‌ها را به‌صورت خودکار در کیف پول امن و رایگان Bit.ir نگهداری کنند. شایان ذکر است که صرافی Bit.ir با پیاده‌سازی چندین شبکه بلاک چین و به‌کارگیری کیف پول‌های سخت‌افزاری، دارایی کاربران را در امن‌ترین حالت ممکن ذخیره می‌کند.

سوالات متداول

دوج‌ ایلان مارس چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز دوج‌ ایلان مارس مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت دوج‌ ایلان مارس می‌شود.

از کجا دوج‌ ایلان مارس بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید دوج‌ ایلان مارس فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری دوج‌ ایلان مارس در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت دوج‌ ایلان مارس نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد

برای نگه‌داری دوج‌ ایلان مارس در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.