فروش و خرید دوج کوین

دوج کوین
٪-5.38
7,936 تومان
0.13466 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.13958 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.14333 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

13,966.75623 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

8,237 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

8,465 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

531,012,814 تومان

خرید
فروش

مقدار (دوج کوین)

DOGE

قیمت واحد (تومان)

IRR

دوج کوین چیست؟

دوج کوین همانند بیت کوین یک رمزارز است؛ نوعی پول دیجیتال که تحت یک شبکه غیرمتمرکز قابلیت انتقال بین افراد را دارد و یا به‌عبارتی دیگر برای انتقال آن، نیازی به بانک، نهاد دولتی یا شخص ثالثی نیست. دوج کوین یک ارز دیجیتال به‌صورت متنِ‌باز است که کاربران اینترنت در سطح جهان از آن استفاده می‌کنند.

کاربران مانند دیگر رمزارزها می‌تواند اقدام به خرید دوج کوین، فروش و معاملات آن کنند. هدف اولیه از ساخت ارز دوج کوین ایجاد یک تکنولوژی نوآورانه یا محصولی بدیع و خارق‌العاده نبود، بلکه ایجاد یک پلتفرم راحت و ساده جهت انجام تراکنش‌ها را در دستور کار داشت. در سال 2013، دو مهندس نرم‌افزار با نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر دوج کوین را صرفاً جهت سرگرمی ایجاد کردند.

خالقان ارز دوج کوین هیچ‌گاه قصد جدی گرفتن پروژه خود را نداشتند. بیلی مارکوس طی مصاحبه‌ای بیان کرد که هدف اصلی از تشکیل دوج کوین تقلیدی مضحک از دیگر ارزهای دیجیتال بود که به‌شدت تلاش می‌کردند خود را در بازار متمایز کنند، اما همه آن‌ها به‌نظر یک چیز بودند.

اگر گذاری در پست‌های طنز در فضای اینترنت داشته باشید، حتماً به عکس این ارز دیجیتال برخورد کرده‌اید که تصویر چهره یک سگ از نژاد شیبا اینو است (Shiba Inu) که به دوربین خیره شده است. ارز دیجیتال دوج کوین شاید کار خود را در قالب یک میم کوین شروع کرده باشد، اما اکنون بیشتر از این‌ها حرف برای گفتن دارد. دوج کوین یک رمزارز با ارزش بازار چند تریلیون دلاری است که در سطح جهان مورد پذیرش واقع شده است و بهتر است که شما بیشتر در مورد آن بدانید.

ویژگی های دوج کوین

ارز دوج کوین از تکنولوژی پیچیده‌ای برخوردار نیست و درست مانند بیت کوین توسط ترکیب مجموعه‌ای از فناوری‌ها جذاب با هم تشکیل شده و تبدیل به یک ارز دیجیتال شده است. این فناوری‌ها شامل امضاهای دیجیتال، رمزنگاری، هَشینگ (Hashing) و الگوریتم اجماع است.

یکی از خاص‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال دوج کوین این است که در مقایسه با دیگر رمزارزهای بازار، خاصیت تورمی (Inflationary) دارد و یک رمزارز ضدتورمی محسوب نمی‌شود. بیت کوین و اکثر رمزارزهایی که قابلیت استخراج برای آن‌ها وجود دارد، یک سقف مشخص در عرضه کل توکن‌های خود دارند.

یکی از موارد اصلی در مورد رمزارزهای ضد تورمی این است که دارندگان را به انباشت تشویق می‌کنند، چرا که قیمت آن‌ها به‌مرور و با گذر زمان افزایش پیدا می‌کند. همچنین، زمانی که عرضه توکن‌ها به سقف مشخص‌شده خود برسد، دیگر حفظ سیستم برای ماینرها سودآور نخواهد بود.

از این رو، برای ارز دوج کوین یک شیوه مبتنی بر تورم طراحی شد تا عملیات استخراج برای آن ادامه داشته باشد و جایگزین کوین‌های از دست‌رفته شود و عرضه در گردش را نزدیک به 100 میلیارد واحد نگه دارد. دوج کوین در هر دقیقه با نرخ ثابت 10,000 واحد به تولید ارز می‌پردازد. فریم‌ورک دوج کوین بر اساس شبکه لایت کوین ایجاد شده است که یعنی هرگونه تغییر یا به‌روزرسانی در آن، برای دوج کوین هم صورت می‌گیرد.

هر دوی ارزهای دوج کوین و لایت کوین از الگوریتم اثبات کار (Proof-of-Work) و فناوری Scrypt استفاده می‌کنند. اما بر خلاف لایت کوین، ارز دوج کوین سقف مشخصی برای عرضه ندارد. برخی از نقاط قوت و برتری دوج کوین در برابر دیگر آلت کوین‌ها عبارتند از:

  1. کارمزدهای فوق‌العاده پایین
  2. رابط کاربرپسند و یک انجمن کاملاً دوستانه
  3. سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها و در نتیجه محاسبات در ماینینگ

استخراج دوج کوین

همان‌طور که گفته شد، الگوریتم اجماع و فناوری Scrypt در دو رمزارز لایت کوین و دوج کوین مشابه است. در نتیجه این امکان وجود دارد که با تهیه یک دستگاه به استخراج دوج کوین و لایت کوین پرداخت. استخراج دوج کوین نیاز به برق و نیروی کامپیوتری کمتری نسبت به بیت کوین با الگوریتم SHA-256 دارد.

همچنین استخراج دوج کوین بسیار سریع‌تر از بیت کوین انجام می‌شود و سختی شبکه آن میلیون‌ها برابر کمتر از بیت کوین است. این یعنی که استخراج با استفاده از کامپیوترهای ضعیف‌تر برای ارز دیجیتال دوج کوین امکان‌پذیر است. پاداش بلوک‌ها برای استخراج 10,000 واحد دوج کوین است و به‌طور میانگین در هر دقیقه یک بلوک در شبکه آن تولید می‌شود.

درست مانند دیگر رمزارزهای قابل استخراج، ماینرهای دوج کوین نیز می‌توانند به‌صورت مستقل و یا در استخرهای ماینینگ (Mining Pool) فعالیت داشته باشند. استخرهای ماینینگ متشکل از چندین گروه از کاربران است که با اشتراک‌گذاری نیروی کامپیوتری خود پاداش هر بلوک را بین خود تقسیم می‌کنند. شما برای استخراج ارز دوج کوین به یک کامپیوتر و اتصال اینترنت نیاز دارید.

همچنین یک کیف پول دوج لازم است تا پاداش بلوک‌ها به آن واریز شود. بهتر است که از یک پردازنده کامپیوتری قدرتمند (CPU) یا کارت‌های گرافیک انویدیا (GPU) و یا دستگاه‌های ASIC برای استخراج دوج کوین استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای هر سخت‌افزاری که استفاده می‌کنید، یک نرم‌افزار متناسب با آن وجود دارد.

آینده دوج کوین

تحلیل دوج کوین و پیش‌بینی آینده آن نکته‌ای متفاوت با دیگر رمزارزهای بازار ندارد و نوسانات بازار در این ارز دیجیتال نیز وجود دارد. برخی تحلیل‌گران معتقدند که آینده دوج کوین روشن و ماندگاری این رمزارز ثابت شده است، اما ممکن است روند رشد آن با هیجانات و فراز و نشیب فراوانی همراه باشد.

به‌طور کل در تحلیل دوج کوین باید گفت که سطح عرضه فوق‌العاده بالای آن، احتمال رسیدن قیمت دوج کوین به یک دلار را دور از انتظار کرده است، اما ویژگی تورمی بودن آن احتمال استفاده از دوج کوین به‌عنوان یک ابزار برای تبادل را افزایش داده است که البته، پتانسیل آن برای سرمایه‌گذاری را تا حدی کم کرده است.

دوج کوین شاید یک سرمایه‌گذاری جالب و هیجان‌انگیر باشد، اما امتحان خود را در گذر زمان پس داده و مقاومت خود در بازار رمزارزها را ثابت کرده است. دوج کوین جز 20 رمزارز برتر بازار است و ارزش بازار آن بیش از 18 میلیارد دلار بوده است. در مقایسه با میم کوین‌هایی که شانس بقا را در بازار نداشته‌اند، آینده دوج کوین روشن به نظر می‌رسد. ادغام اخیر آن با کمپانی تسلا و اسپیس ایکس و انتقال آن به الگوریتم اثبات سهام (Proof-of-Stake) به معنای موفقیت‌های بیشتر برای آن است.

خرید دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین تفاوتی با رمزارزهای برتر بازار ندارد و صرافی‌های رمزارز زیادی برای خرید دوج کوین در بازار وجود دارند. این صرافی‌ها هرکدام دارای شیوه خاص خود در عملکرد و فعالیت‌های مختلف هستند و هرکدام سطوح امنیتی، اعتبار و نقدینگی متفاوتی را شامل می‌شوند.

شما برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین باید ابتدا در این پلتفرم‌ها ثبت نام و احراز هویت کرده، سپس با واریز و شارژ حساب کاربری، به خرید و فروش دوج کوین بپردازید. اما ممکن است این فرآیندها در صرافی‌های خارجی برای شما مشکل و گیج‌کننده باشد و شاید گاهی اوقات موجب از دست رفتن سرمایه شود. پلتفرم معاملاتی Bit.ir  با ساده کردن عملیات ثبت نام و احراز هویت و ایجاد حساب کاربری فقط در چند دقیقه، این مسئله را برای شما برطرف کرده است و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن اقدام به خرید دوج کوین کنید.

نحوه خرید دوج کوین

با تکمیل ثبت نام و تایید احراز هویت در Bit.ir، جهت خرید دوج کوین شما باید طبق دو روش زیر حساب کاربری خود را شارژ کنید:

  • استفاده از شبکه شتاب و واریز به حساب از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب.
  • ارسال رمزارز به کیف پول خود در Bit.ir و شارژ حساب به‌صورت مستقیم.

در صورت واریز ریال، شما می‌تواند در بازار اصلی به خرید ارز دیجیتال دوج کوین بپردازید و اگر به حساب خود تتر (USDT) ارسال کردید، با مراجه به بازار حرفه‌ای خرید و فروش دوج کوین را انجام دهید.

نکاتی پیش از خرید و فروش دوج کوین

لطفاً قبل از خرید و فروش دوج کوین به نکات زیر توجه کنید:

  1. حداقل مبلغ خرید دوج کوین در بازار اصلی 100 هزار تومان و در بازار حرفه‌ای معادل 10 تتر است.
  2. جهت برداشت دوج کوین کارمزدی به میزان 20 واحد دوج کوین و کمترین میزان برداشت برای آن 100 واحد دوج کوین است.

اکنون برای فروش دوج کوین، در داشبورد پلتفرم کیف پول را انتخاب و روی ارز دوج کوین کلیک کنید. سپس به بخش سفارش فروش بروید. امکان ارسال دوج کوین به کیف پول شخصی نیز برای شما وجود دارد. جهت فروش دوج کوین و تبدیل آن به ریال، روی ارز دوج در بازار اصلی کلیک و قیمت دوج کوین و مقدار فروش را برای آن تعیین کنید.

بهتر است بدانید که تفاوتی بین نحوه خرید ارز دیجیتال دوج کوین یا فروش آن وجود ندارد و از طریق ثبت سفارش سریع یا محدود این عملیات امکان‌پذیر است. وجه تمایز این دو شیوه در زمان تکمیل عملیات است؛ در سفارش سریع، سفارش خرید و فروش دوج کوین شما به‌صورت لحظه‌ای تکمیل می‌شود، اما در سفارش محدود، باید جهت تکمیل عملیات تا رسیدن بازار به قیمت دوج کوین که توسط شما ثبت شده، منتظر بمانید.

کیف پول دوج کوین

کیف پول‌های بسیاری از دوج کوین نیز پشتیبانی می‌کنند. اگر شما در مورد مسائل امنیتی حساس هستید، که باید هم باشید، می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لِجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) جهت برخورداری از بالاترین سطح امنیت استفاده کنید. لازم به ذکر است که این کیف پول‌ها در قالب دستگاه‌هایی شبیه به فلش‌های USB هستند و شامل هزینه می‌شوند.

اما شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه از کیف پول‌های نرم‌افزاری و معتبر استفاده کنید. تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) جزء کیف پول‌های برتر بین نمونه‌های نرم‌افزاری هستند که از ارز دیجیتال دوج کوین نیز پشتیبانی می‌کنند. لازم به ذکر است که این امکان برای شما وجود دارد که از کیف پول امن Bit.ir به‌صورت رایگان استفاده کنید.

پلتفرم Bit.ir چندین شبکه بلاک چین در زیرساخت خود دارد و از کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) جهت ذخیره دارایی کاربران استفاده می‌کند. در نتیجه ریسک از دست رفتن دارایی‌ها در پلتفرم به حداقل رسیده است.

سوالات متداول

دوج کوین چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز دوج کوین مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت دوج کوین می‌شود.

از کجا دوج ‌کوین بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید دوج کوین فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری دوج کوین در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت دوج کوین نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش دوج کوین در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش دوج کوین در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل دوج کوینی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل دوج کوینی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل دوج کوینی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل دوج کوینی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری دوج کوین در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.