فروش و خرید کرونوس

کرونوس
٪-0.57
5,390 تومان
0.093 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.0929 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.0937 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

26,264.7999 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

5,382 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

5,432 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

457,088,415 تومان

خرید
فروش

مقدار (کرونوس)

CRO

قیمت واحد (تومان)

IRR

ارز دیجیتال CRO (کرونوس) چیست؟

یکی از کلاس‌های دارایی در دنیای رمزارزها که برترین عملکرد را بین دیگر دسته‌ها داشته‌اند، توکن‌های صرافی‌ها بوده‌اند. این توکن‌ها، رمزارز بومی صرافی‌هایی نظیر بایننس (Binance)، FTX، و صرافی Crypto.com هستند.

بلاک چین کرونوس (Cronos Chain) صرافی Crypto.com به‌عنوان یکی از کمپانی‌های پرچم‌دار در ترکیب‌ امور مالی سنتی و مدرن، این توانایی را دارد تا ارز CRO را تبدیل به برترین رمزارز صرافی‌ها جهت سرمایه‌گذاری تبدیل کند.

کرونوس یک شبکه سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است که به‌صورت موازی با زنجیره Crypto.org فعالیت می‌کند. لازم به ذکر است، امکان خرید CRO به‌غیر از صرافی این رمزارز، در دیگر صرافی‌های معتبر دنیا نیز وجود دارد. ارز دیجیتال CRO یک توکن با چندین کاربرد است.

صرافی این رمزارز یعنی Crypto.com در سال 2016 کار خود را آغاز کرد و هدف آن ارائه ساده‌ترین حقوق بشر یعنی قابلیت کنترل پول، شناسه و اطلاعات توسط خود کاربر است. اکوسیستم Crypto.com تا کنون رشد قابل توجهی داشته است و طی چند سال برای ارائه بهترین سرویس‌ها جهت سرمایه‌گذاری، پس‌انداز و خدمات کریپتویی، پلتفرم خود را دچار تغییر تحول کرده است.

متعاقباً، توکن آن نیز رشد داشته و قیمت ارز CRO نسبت به گذشته خود تفاوت چشم‌گیری پیدا کرده است. این توکن در ابتدا به‌عنوان یک رمزارز بر پایه شبکه ERC-20 اتریوم ساخته شد. در 25 مارس 2021 (5 فروردین 1400)، صرافی Crypto.com شبکه اصلی خود را در قالب یک بلاک‌چین عمومی کاملاً غیرمتمرکز راه‌اندازی کرد.

این شبکه متنِ‌باز (Open-Source) بوده و دارای سرعت تراکنش بالا همراه با کارمزدهای کم است؛ ویژگی‌هایی که برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در سطح گسترده بسیار ایده‌آل است.

ویژگی های CRO

شبکه کرونوس از الگوریتم اجماع اثبات اعتبار (Proof-of-Authority) استفاده می‌کند. این مکانیزم اجماع سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته، بهینه‌تر است و سطح مقیاس‌پذیری بالاتری را دارد و اعتبارسنج‌های شبکه برای برقراری امنیت از آن استفاده می‌کنند. این بلاک چین دارای ویژگی‌های زیر است:

  • قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند

توسعه‌دهندگان می‌توانند در شبکه کرونوس اپلیکیشن‌های متمرکز (Dapp) سریع‌تری را تولید کنند تا تراکنش‌های بیشتری در دقیقه پردازش شوند.

  • پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم (EVM)

شبکه کرونوس از هر اپلیکیشن یا قرارداد هوشمندی در شبکه اتریوم و یا هر بلاک‌چین سازگار با EVM پشتیبانی می‌کند و تراکنش‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌دهد. این مسئله در قیمت CRO و پذیرش آن تاثیر به‌سزایی دارد.

  • تعامل‌پذیری

در بلاک چین EVM کازموز (Cosmos)، کرونوس اولین شبکه‌ای است که دارای قابلیت‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و متاورس است. همچنین پلتفرم Crypto.com یک سرمایه 100 میلیون دلاری برای توسعه ارز دیجیتال CRO اختصاص داده است که مجموع تمام این ویژگی‌ها افزایش سطح خرید CRO خواهد بود.

کرونوس دارای یک پل ارتباطی غیرمتمرکز برای انجام انتقالات به‌صورت امن بین شبکه‌های کرونوس و اتریوم است. به‌دلیل سازگاری شبکه کرونوس با ماشین مجازی اتریوم، توکن‌های مبتنی بر اتریوم را می‌توان به زنجیره کرونوس و بالعکس انتقال داد.

این یعنی که NFT های مینت شده در شبکه اتریوم را می‌توان جهت پرداخت کارمزدهای کمتر به شبکه کرونوس منتقل کرد. پلتفرم Crypto.com بازار NFT مخصوص خود و چند بازار شخص ثالث دیگر را تحت شبکه کرونوس راه‌اندازی کرده است.

زمانی که CRO از یک توکن استاندارد در شبکه ERC-20 اتریوم به توکن بومی شبکه کرونوس و پلتفرم Crypto.com تبدیل شد، این دارایی دیجیتال از لحاظ فنی، ماهیت یک کوین (Coin) را به‌خود گرفت. توکن‌ها و کوین‌ها در حالت کلی شبیه به هم بوده، اما در زیرساخت خود تفاوت‌هایی دارند.

توکن‌ها، رمزارزهایی هستند که در اپلیکیشن‌های یک بلاک‌چین پیاده‌سازی می‌شوند؛ اما کوین‌ها، رمزارزهای اصلی یک بلاک‌چین هستند و مستقیماً در بلاک‌چین اجرا و پیاده‌سازی می‌شوند. کوین CRO به هولدرها و سپرده‌گذاران (Stake) خود پاداش داده و قابلیت‌هایی خاص را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. از این رو، کاربران با خرید ارز CRO و نگهداری آن در پلتفرم می‌توانند کسب سود کنند.

آینده ارز دیجیتال CRO

تیم کرونوس به‌طور مداوم در حال توسعه و ارتقای پروتکل خود است که این مسئله برای آینده ارز دیجیتال CRO سطح پذیرشی بالاتر در راستای جذب سرمایه‌گذار و تجربه کاربری بهتری را در پلتفرم خود ایجاد می‌کند.

این پلتفرم اخیراً یک طرح توسعه 100 میلیون دلاری را برای تقویت حوزه‌های دیفای، وب 3 و متاورس خود راه‌اندازی کرده است. هدف از اجرای این طرح، تقویت و رشد تیم‌ها و تولید محصولات آن‌ها در شبکه کرونوس است.

این رویکرد به این معنی است که کرونوس اهدافی بلندمدت دارد و آمده است که بماند و تیم کرونوس در نظر دارد که جایگاه و برتری خود را به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین پروژه‌های بلاک‌چینی تثبیت کند. این پیشرفت‌ها بدون شک سطح خرید CRO و قیمت این رمزارز را افزایش می‌دهد.

کرونوس در 9 فوریه 2022 (20 بهمن 1400) طی یک مشارکت 9 ساله، همکاری خود را با مسابقات فرمول 1 آغاز کرد. همچنین در اواخر ماه مارس (فروردین 1401)، طی بیانیه‌ای پلتفرم Crypto.com اعلام کرد که اسپانسر رسمی مسابقات جام جهانی 2022 قطر خواهد بود.

قیمت CRO در 28 مارس (8 فروردین) به سقف 0.50 دلاری خود رسید، اما پس از آن با کاهش مواجه شد. دیگر مشارکت کرونوس با پلتفرم آماری چین اَنلیسِز (Chainanalysis) جهت مدیریت لحظه‌ای تراکنش‌های ارز دیجیتال CRO و دیگر توکن‌های شبکه CRC-20 کرونوس بود که البته این توکن در روندی نزولی قرار داشت و در قیمت ارز CRO تاثیر چندانی نگذاشت.

به‌طور کل، کرونوس در سال 2021 عملکرد بسیار خوبی از خود به‌جا گذاشت و قیمت CRO از ماه ژانویه تا نوامبر 2021 (بهمن 1399 تا آبان 1400) 1400 درصد رشد کرد و هم‌اکنون بالاتر از میانگین خود در سال‌های 2018، 2019 و 2020 معامله می‌شود. با توجه به مشارکت‌ها، ویژگی‌ها و عملکرد کلی کرونوس می‌توان آینده ارز دیجیتال CRO را درخشان در نظر گرفت.

خرید CRO

برای خرید ارز CRO شما نیاز به یک صرافی دارید که باید آن را متناسب با شیوه‌های پرداختی خود انتخاب کنید. واضح‌ترین راه برای خرید CRO صرافی Crypto.com است، اما در دیگر صرافی‌های معتبر دنیا مانند بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) امکان خرید ارز دیجیتال کرونوس نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که پیش از خرید و فروش CRO در صرافی‌ها، باید یک حساب کابری ایجاد کنید که این فرآیند نیازمند ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم مربوطه است. اما ممکن است انجام چنین فرآیندهایی در صرافی‌های خارجی پیچیده یا غیرممکن باشد.

از این رو، بهترین انتخاب برای شما، استفاده از صرافی‌ ارز دیجیتال داخل کشور نظیر Bit.ir است. شایان ذکر است که شما می‌توانید در کمتر از چند دقیقه ثبت نام و احراز هویت خود را در پلتفرم Bit.ir تکمیل کنید و سپس به خرید CRO بپردازید.

نحوه خرید ارز CRO

بعد از این که حساب کاربری خود را با انجام ثبت نام و تایید احراز هویت ایجاد کردید، لازم است تا آن را طبق روش‌های زیر شارژ کنید:

  1. واریز ریال با استفاده از کارت‌های بانکی شبکه شتاب و اتصال به درگاه پرداختی
  2. ارسال تتر (USDT) یا دیگر رمزارزها به کیف پول پلتفرم و شارژ مستقیم حساب

لازم به ذکر است، در صورت واریز ریال در بازار اصلی می‌توانید به خرید CRO بپردازید و با ارسال تتر، خرید ارزهای دیجیتال در بازار حرفه‌ای پلتفرم امکان‌پذیر است.

چند نکته پیش از خرید CRO و فروش کرونوس

خواهشمند است قبل از خرید ارز CRO به نکات زیر توجه کنید:

  • حداقل مبلغ خرید CRO در بازار اصلی 100 هزار تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر است.
  • کارمزد برداشت ارز دیجیتال CRO در شبکه KCC به میزان 8 واحد CRO و حداقل برداشت برای آن 80 واحد است.

برای فروش CRO به کیف پول خود رفته، روی نام ارز کلیک و به بخش سفارش فروش بروید. شما می‌توانید با خرید ارز CRO موجودی خود را به یک کیف پول شخصی نیز منتقل کنید. برای فروش کرونوس در بازار اصلی و تبدیل آن به ریال، به بخش فروش رفته و قیمت ارز CRO و مقدار فروش آن را نیز مشخص کنید.

خرید و فروش کرونوس در Bit.ir با ثبت سفارش‌های سریع یا محدود انجام می‌شود که در حالت سریع، سفارش شما با قیمت لحظه ای CRO و به‌صورت آنی تکمیل می‌گردد و با ثبت یک سفارش محدود، تا رسیدن بازار به قیمت ارز CRO که توسط شما تعیین‌شده، سفارش تکمیل نخواهد شد.

کیف پول CRO

پلتفرم Crypto.com یک کیف پول گرم (نرم‌افزاری) برای ذخیره ارز دیجیتال CRO دارد که بدون شک گزینه مناسبی برای این منظور است. اما اگر موجودی کرونوس شما زیاد است، بهتر است از کیف پول‌های سرد (سخت‌افزاری) استفاده کنید که سطح امنیتی بیشتری را ارائه می‌دهند.

این دستگاه‌های سخت‌افزاری شامل هزینه می‌شوند و نیاز به تجربه کافی حضور در بازار دارند و بهترین برندها در این زمینه، کیف پول‌های لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) هستند. کیف پول‌های نرم‌افزاری با اتصال به اینترنت قابلیت ارسال و دریافت رمزارزها را برای کاربر ایجاد می‌کنند، تنوع زیادی دارند و عموماً رایگان هستند.

این کیف پول‌ها قابلیت نصب در گوشی‌های هوشمند و کامپیوتر را دارند و از بین برترین گزینه‌ها، می‌توان تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) را نام برد.

سوالات متداول

کرونوس چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز کرونوس مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت کرونوس می‌شود.

از کجا کرونوس بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید کرونوس فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری کرونوس در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت کرونوس نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش کرونوس در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش کرونوس در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل کرونوسی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل کرونوسی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل کرونوسی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل کرونوسی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری کرونوس در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.