فروش و خرید بیت کوین

بیت کوین
٪-0.54
3,737,413,888 تومان
64,628.01 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

64,614.73 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

65,341.98 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

19,288 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

3,738,079,500 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

3,775,333,344 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

2,118,162,855 تومان

خرید
فروش

مقدار (بیت کوین)

BTC

قیمت واحد (تومان)

IRR

بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین با نماد BTC، محبوب ترین ارز دیجیتال در دنیای کریپتوکارنسی است که در اواخر سال 2008 توسط هویتی ناشناس و مشهور به ساتوشی ناکاموتو به دنیا معرفی شد و امروزه افراد بسیاری خواهان خرید بیت کوین هستند. بیت کوین در واقع نوعی پول دیجیتالی است که با مکانیسم رمزنگاری بر بستر بلاک چین ایجاد شده و هدف آن تمرکززدایی در امور مالی است.

اما تمرکززدایی به چه معناست؟ همانطور که می‌دانید در جهان امروز، بانک‌ها و موسسات مالی متولی انجام امور اقتصادی یعنی دریافت و پرداخت هستند. به این معنا که شما برای انتقال پول به نقطه دیگری در جهان، نیاز به یک واسطه دارید؛ مثل بانک. این واسطه‌ها خدمات انتقال پول را برای افراد فراهم می‌کنند و در ازای ارائه این خدمات، مبالغی تحت عنوان کارمزد از آن‌ها دریافت می‌کنند.

در برخی موارد نیز با توجه به مسائل سیاسی و اقتصادی مطرح در سطح بین‌الملل، ارائه خدمات به برخی کشورها از جمله کشور ما بسیار محدود و حتی ممنوع می‌شود. به بیان دیگر اگر شما بخواهید پولی را به نقطه دیگری از جهان ارسال کنید، علاوه‌بر هزینه‌ کارمزد، هزینه‌های پنهان دیگری نیز وجود دارد.

ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین اما با این هدف به وجود آمده‌اند تا افراد بتوانند به صورت غیرمتمرکز تراکنش‌های مالی خود را به هر نقطه‌ای از جهان که می‌خواهند، انجام دهند. بنابراین اصلی‌ترین کارکرد و هدف بیت کوین، سهولت در انجام امور پرداختی است. اما چرا افراد این دارایی دیجیتال را به عنوان یکی از مناسب ترین روش های سرمایه‌ گذاری در نظر می‌گیرند؟

ویژگی‌های منحصر به فرد بیت کوین چیست و چرا این روزها طیف وسیعی از افراد به دنبال خرید bitcoin در ایران هستند؟ با خرید و فروش بیت کوین و استفاده از آن در امور مالی شخصی، می‌توانید تمامی دریافت و پرداخت‌های خود را به صورت غیرمتمرکز و بدون هرگونه هزینه اضافی انجام دهید.

 

اگر با ماهیت ذاتی بیت کوین، چگونگی خرید بیت کوین در ایران و سایت رسمی خرید بیت کوین آشنا نیستید در ادامه این مطالب با ما همراه باشید. برای سرمایه گذاری در بیت کوین و ارزهای دیجیتال می بایست در ابتدا آموزش طریقه خرید بیت کوین را فرا گیرید و سپس بهترین سایت خرید بیت کوین را پیدا کرده و با نحوه خرید و فروش بیت کوین در آن آشنا شوید.

ویژگی های بیت کوین (BTC)

جهان همه روزه در مسیر توسعه تکنولوژی در حرکت است و با گسترش نسل سوم اینترنت، احتمالا تا چندین سال آینده با یک دنیای تماما دیجیتالی و کاملا غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین مواجه خواهیم بود. انجام امور مالی در چنین جهانی نیز می‌بایست با ماهیت غیرمتمرکز بودن آن سازگاری داشته باشد. یعنی افراد بتوانند بدون نیاز به نهادهای واسطه، امور پرداختی خود را انجام دهند.

بیت کوین یک دارایی دیجیتال است که کارکردی همانند پول واقعی اما در دنیای دیجیتالی دارد. به همین دلیل است که افراد بسیاری در سطح ایران و جهان به دنبال خرید آنلاین بیت کوین با کمترین کارمزد و همچنین بهترین صرافی خرید بیت کوین هستند. افراد می‌توانند با خرید بیت کوین با ریال یا خرید تتر تراکنش‌های خود را به شیوه ساده‌تری انجام دهند.

بنابراین تمامی تراکنش‌ها در دنیای دیجیتالی پیش روی ما با استفاده از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال معتبر انجام خواهد شد. در کنار کاربردهای مهم بیت کوین در آینده جهان، مفهوم ضدتورم بودن این ارز دیجیتال نیز باعث ارزشمندی آن می‌شود. اما ضدتورم بودن به چه معناست؟ تعداد کل بیت کوین های موجود تنها 21 میلیون واحد است که تمامی آن ها تا سال 2140 میلادی استخراج خواهند شد.

این جمله دربردارنده این مفهوم است که تعداد کل بیت کوین ها محدود است. در علم اقتصاد و براساس اصل عرضه و تقاضا، محدودیت مقداری در یک محصول، موجب ارزشمندی آن در طول زمان خواهد شد. اما تفاوت بیت کوین با پول های فیات یا همان پول رایج کشورها چیست؟ چاپ و عرضه پول های فیات، توسط بانک مرکزی کشورها مدیریت می‌شود.

 

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که چاپ پول تنها در صورت وجود پشتوانه طلا صورت می‌گیرد. اما این تصور کاملا غلط است و بانک های مرکزی به واسطه اعمال سیاست های پولی انبساطی و انقباضی، حجم پول موجود در جامعه را کنترل می‌‌کنند. بنابراین هرچه تقاضا برای بیت کوین بیشتر شود، قیمت خرید بیت کوین نیز افزایش خواهد یافت.

یعنی هیچ محدودیتی در تعداد پول های فیات وجود ندارد. اما برخلاف پول های فیات که به صورت نامحدود و براساس تصمیمات دولت ها و بانک های مرکزی چاپ می‌شوند، بیت کوین دارای محدودیت در تعداد است. بهترین زمان برای خرید بیت کوین نیز موقعیت‌هایی است که قیمت بیت کوین به کیف های حمایتی خود می‌رسد.

اصل مدیریت سرمایه و خرید به صورت پله ای نیز نکاتی است که در هنگام معاملات خرید می‌بایست به آن توجه کنید. به همین علت نیز در طول زمان در مسیر افزایش ارزشمندی حرکت خواهد کرد. بنابراین شما می‌توانید به تناسب میزان سرمایه و توانمندی‌های خود به کسب درآمد از بیت کوین بپردازید.

بسیاری از افراد معتقدند که ارزهای دیجیتال هیچگونه پشتوانه‌ای نداشته، بنابراین هرگز اقدام به خرید بیت کوین یا سایر رمزارزها نخواهند کرد. این نیز یکی دیگر از تصورات نادرست در حوزه سرمایه گذاری است. چرا که پول های فیات نیز، سال هاست که برمبنای وجود پشتوانه عرضه نمی‌شوند و کنترل آن‌ها کاملا تحت کنترل بانک مرکزی و تصمیمات دولت هاست.

استخراج بیت کوین

ارز دیجیال بیت کوین بر مبنای الگوریتم اثبات کار (POW) کار می‌کند؛ یعنی قابل استخراج است. استخراج بیت کوین توسط ماینرها انجام می‌شود. مکانیسم عملکرد آن نیز به این صورت است که ماینرها با حل مسائل ریاضی و گرافیکی پیچیده امنیت شبکه را فراهم می‌کنند و در ازای استخراج هر بلاک جدید، پاداشی در قالب بیت کوین دریافت می‌کنند.

بنابراین اگر قصد کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال را دارید، استخراج بیت کوین نیز در کنار خرید و فروش بیت کوین می‌تواند روش مناسبی باشد. استخراج بیت کوین یکی از روش‌های نسبتا مرسوم برای کسب درآمد از بازار کریپتوکارنسی است که نیازمند تجهیزات و سرمایه اولیه نسبتا پرهزینه‌ای است.

اما تخصص چندانی نیاز نداشته و شما می‌توانید با تهیه ماینر و سایر تجهیزات استخراج، درآمد نسبتا خوبی را برای خود ایجاد کنید؛ بدون اینکه نیاز به مهارت یا وقت آزاد زیادی داشته باشید. خوشبختانه در کشور ما، قوانین کاملا مشخصی برای استخراج بیت کوین تعریف شده و بهتر است تا با کسب مجوز و طی کردن مراحل قانونی، ماینینگ بیت کوین را آغاز کنید.

در هنگام تهیه ماینر هم لازم است تا میزان برق مصرفی، قدرت و راندمان آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر ماینر، به اینترنت پایدار و یک کیف پول مناسب هم نیاز دارید. در حال حاضر ماینرهایی که توسط شرکت های بیت مین (Bitmain)، میکرو بی تی (MicroBT) و ای بنگ (Ebang) به بازار ارائه شده‌اند، بهترین و بهینه‌ترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین هستند.

خرید بیت کوین

صرافی‌های بین المللی همچون بایننس،کوینبیس و ده ها صرافی دیگر امکان خرید امن بیت کوین با قیمت لحظه ای را فراهم کرده‌اند. این صرافی ها اما عموما قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای فعالیت کاربران ایرانی در نظر گرفته‌اند و در بیشتر موارد اقدام به بلوکه کردن دارایی آن‌ها می‌کنند.

به علاوه اینکه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های بین‌المللی معمولا نیازمند طی کردن مراحل نسبتا پیچیده‌ و گمراه‌ کننده‌ای است. با توجه به غیرمتمرکز بودن بلاک چین و ارزهای دیجیتال، در صورت وقوع هر گونه اشتباه در انچام معاملات همچون ارائه کیف پول نادرست، امکان پیگیری تراکنش‌ها و بازیابی دارایی ها توسط هیچ نهادی وجود ندارد.

همچنین احراز هویت برای خرید بیت کوین در این صرافی ها عموما اجباری می‌باشد. بنابراین بهتر است تا معاملات خرید و فروش مربوط به بیت کوین و آلت کوین‌ ها را در محیطی ساده و بدون پیچیدگی انجام دهید. به همین دلیل توصیه می‌شود تا همواره از صرافی‌های داخلی برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

آیا خرید و فروش بیت کوین در ایران قانونی است؟

تاکنون قوانینی به جهت مجاز یا غیرمجاز بودن معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشور تعریف نشده است. بنابراین خرید و فروش بیت کوین در صرافی های معتبر ارز دیجیتال هیچ گونه ممانعتی با قوانین رسمی کشور نداشته است. طی چند هفته اخیر نیز نخستین واردات کالا با ارز دیجیتال در ایران انجام شد که می‌تواند از آینده روشن کاربرد ارزهای دیجیتال در کشور خبر داد.

اما بهترین راه خرید بیت کوین در ایران چیست؟

صرافی ارز دیجیتال Bit.ir یک سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین است که بستری امن و سریع برای معامله ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. نرخ خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز به در صفحه بازارها در صرافی Bit.ir قابل مشاهده است. خرید بیت کوین بدون احراز هویت در بازارهای مالی امکان‌پذیر نیست و شما می‌بایست برای انجام معاملات خرید و فروش ارز دیجیتال، ابتدا احراز هویت KYC خود را تکمیل کنید.

برای آموزش خرید بیت کوین نیز می‌توانید از مطالب موجود در وبلاگ Bit.ir استفاده کنید. در این مطالب روش خرید بیت کوین (btc) به صورت کامل توضیح داده شده است. مطالب موجود در وبلاگ Bit.ir یکی از مراجع معتبر راهنمای خرید بیت کوین در ایران است که جدیدترین مطالب مربوط به امنیت در بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

خرید بیت کوین چگونه است؟

مراحل خرید بیت کوین به صورت کلی در سه مرحله خلاصه می‌شود؛

  1. ثبت نام و احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال
  2. شارژ حساب کاربری
  3. خرید بیت کوین

نحوه خرید بیت کوین عبارت است از:

  • باز کردن حساب معاملاتی در Bit.ir

همانطور که در قسمت های قبل توضیح داده شد، برای خرید و یا فروش بیت کوین لازم است تا در مرحله اول یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. وارد وبسایت Bit.ir شوید، روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و با ارائه ایمیل کاربری و تعیین یک رمز ورود قوی، حساب معاملاتی خود را ایجاد کنید.

  • احراز هویت در Bit.ir

بر اساس قوانین تعریف شده در بازارهای مالی در سطح جهان، احراز هویت برای انجام معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال امری ضروریست و به دلیل جلوگیری از وقوع هرگونه کلاهبرداری، پولشویی و سواستفاده از هویت افراد دیگر انجام می‌شود. احراز هویت در Bit.ir نیز طی تنها پنج مرحله ساده و در کمتر از چند دقیقه صورت می‌گیرد.

پس از انجام مراحل احراز هویت و تایید آن توسط کارشناسان پشتیبانی Bit.ir، شما می‌توانید خرید ارز بیت کوین و 47 ارز دیجیتال دیگر را آغاز کنید. همچنین امکان مشاهده قیمت لحظه‌ ای بیت کوین به همراه تمامی ابزارهای تحلیل تکنیکال در پلتفرم Bit.ir برای کاربران فراهم شده است.

  • شارژ کیف پول برای خرید بیت کوین

 

ابتدا لازم است تا کیف پول خود را شارژ کرده و سپس می‌توانید خرید ارز دیجیتال بیت کوین را آغاز کنید. برای شارژ حساب کافی است تا در پنل کاربری خود روی گزینه "کیف پول" کلیک کنید و با انتخاب گزینه "واریز" حساب خود را به صورت ریالی شارژ کنید. پس از شارژ کیف پول Bit.ir می‌توانید ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) را بر پایه تومان، اتریوم یا ارز تتر در پلتفرم Bit.ir خرید و فروش کنید.

یکی از رایج ترین سوالات در خرید بیت کوین این است که برای خرید بیت کوین چقدر پول لازم است؟ حداقل خرید بیت کوین از صرافی Bit.ir برابر با صد هزار تومان است و شما می‌توانید به صورت آنی به خرید بیت کوین با ریال بپردازید. اگر قصد خرید بیت کوین با دلار را دارید نیز می‌توانید در بازار بیت کوین – تتر در صرافی Bit.ir به خرید و فروش بیت کوین بر پایه تتر بپردازید.

برای فروش بیت کوین (BTC) نیز می‌بایست وارد صفحه معاملاتی این رمزارز در صرافی Bit.ir شوید و روی گزینه "فروش" کلیک کنید و دارایی‌های خود را در بازار تتر یا تومانی داخل پلتفرم به فروش برسانید. با فروش بیت کوین در بازار تتر می‌توانید دارایی خود را به تتر تبدیل کرده و با انتخاب بازار تومانی می‌توانید به طور مستقیم آن را به تومان تبدیل کنید و سپس از قسمت "برداشت" داخل پلتفرم، معادل تومانی آن را در حساب بانکی خود دریافت کنید.

اگر به دنبال بهترین و سریع ترین اپلیکیشن خرید و فروش بیت کوین هستید نیز می‌توانید اپلیکیشن Bit.ir را از طریق کافه بازار، گوگلی پلی و یا وبسایت Bit.ir دریافت کنید و به صورت آنی به خرید بیت کوین با کمترین کارمزد بپردازید. کمترین مقدار خرید بیت کوین در اپلیکیشن و وبسایت پلتفرم Bit.ir برابر با 100 هزار تومان بوده و تمامی معاملات خرید و فروش در آن به صورت کاملا امن و سریع انجام می‌شود.

آینده بیت کوین چیست؟

ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین با هدف انجام امور مالی در فضای بلاک چین ایجاد شده‌اند. چرا که پول های فیات به دلیل ماهیت متمرکزی که دارند، ظرفیت قابل استفاده بودن در تکنولوژی غیرمتمرکز بلاکچین را نداشته و به نوعی می‌توان گفت هیچ جایگاهی برای این پول ها بر بستر بلاکچین، نسل سوم اینترنت و دنیای متاورس وجود نخواهد داشت.

بیت کوین نیز با توجه به اینکه کاربرد بسیار زیادی در دنیای دیجیتالی آینده خواهد داشت، پتانسیل های رشد بسیار خوبی برای آن در نظر گرفته شده و پیشنهاد می‌شود تا در صورت امکان، بخشی از سبد سرمایه گذاری خود را به این ارز دیجیتال اختصاص دهید. در سال 2009 و در نخستین سال معرفی این ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین به دلار تنها برابر 0.003 بود و این ارز دیجیتال هم اکنون قیمتی برابر با 30 هزار دلار دارد!

اگر قصد سرمایه‌ گذاری در بیت کوین را دارید، بهتر است تا با تحلیل نمودار قیمت بیت کوین و دامیننس بیت کوین و در نظر گرفتن داده‌های درون شبکه، بهترین نقاط خرید را مشخص کنید و سپس با رعایت اصول مدیریت سرمایه، به صورت پله‌ای وارد معاملات خرید شوید.

بهترین کیف پول برای نگهداری بیت کوین چیست؟

تراست ولت محبوب ترین کیف پول موبایلی بیت کوین میان کاربران است و برای افرادی که به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اند نیز بسیار مناسب است. کیف پول سخت افزاری لجر نانو نیز در دو مدل ایکس و اس، برای نگهداری بلندمدت بیت کوین در مقدار بالا توصیه می‌شود.

صرافی ارز دیجیتال Bit.ir نیز تمامی دارایی کاربران را در کیف پول های سرد نگهداری می‌کند و شما می‌توانید به راحتی به خرید بیت کوین در این پلتفرم بپردازید و سپس با اطمینان خاطر آن را در کیف پول داخلی خود در Bit.ir ، نگهداری کنید.

هر زمان هم قصد فروش آن را داشتید، با استفاده از انواع قابلیت های خرید و فروش سریع می‌توانید بیت کوین های خود را در Bit.ir به فروش برسانید. کارمزد خرید و فروش بیت کوین با استفاده از قابلیت ربات تریدر در صرافی Bit.ir تنها برابر با 0.001 حجم معامله است.

خرید بیت کوین (BTC) به صورت آزمایشی

Bit.ir، اولین صرافی ارز دیجیتال با قابلیت حساب دمو در ایران است. شما می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در Bit.ir، در بازار دمو با سرمایه مجازی 100 میلیون تومان و تمامی امکانات بازار واقعی به خرید و فروش آزمایشی بیت کوین و 47 رمزارز دیگر بپردازید و دانش و تجربه خود را پیرامون بازار کریپتوکارنسی افزایش دهید تا در بازار واقعی عملکرد بهتری داشته باشید.

به همین دلیل است که صرافی Bit.ir می‌تواند بهترین سایت برای خرید بیت کوین محسوب شود. دقت کنید که سرمایه‌گذاری و به صورت ویژه ترید در بازار ارزهای دیجیتال نیازمند تخصص گرایی است و در صورتی که بدون علم کافی سرمایه خود را وارد این بازار کنید، به طور قطعی با زیان مواجه خواهید شد.

بنابراین بهتر است تا با استفاده از یک حساب آزمایشی، مهارت های خود را تقویت کنید و به سمت حرفه ای شدن در ترید پیش بروید. حتی اگر حرفه‌ای هستید نیز حساب دمو برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. چرا که می‌توانید استراتژی‌های جدید معاملاتی خود را با استفاده از حساب دمو تست کنید و سرمایه اصلی خود را در معرض زیان قرار ندهید.

سوالات متداول

بیت کوین چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز بیت کوین مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت بیت‌ کوین می‌شود.

از کجا بیت کوین بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید بیت‌ کوین فراهم کرده است.

 

قیمت‌گذاری بیت کوین در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت بیت کوین نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

 

برای خرید و فروش بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش بیت کوین در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند. سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل بیت کوینی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل بیت کوینی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل بیت کوینی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل بیت کوینی است که می‌خرند.

 

برای نگه‌داری بیت کوین در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.