فروش و خرید اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی
٪-2.58
354,233 تومان
6.1 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

6.17 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

6.37 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

28,803.22 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

357,571 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

368,738 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

558,060,685 تومان

خرید
فروش

مقدار (اکسی اینفینیتی)

AXS

قیمت واحد (تومان)

IRR

اکسی اینفینیتی چیست؟

اَکسی اینفینیتی (Axie Infinity / AXS) یک بازی کامپیوتری چندنفره مبتنی بر فناوری بلاک چین است. اکسی در طراحی خود از بازی‌های معروفی نظیر پوک‌مون، کریپتوکیتیز و تاماگوچی الهام گرفته است. بازیکنان در این بازی اقدام به جمع‌آوری، پرورش، نبرد و معامله موجوداتی تحت عنوان اکسی (Axie) می‌پردازند.

اکسی اینفینیتی در ابتدا در قالبی سرگرم‌کننده و آموزشی با هدف معرفی بلاک چین به دنیا به‌وجود آمد، اما توانست سرمایه‌گذاران زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب کند. این بازی در استودیو اِسکای مِیویس (Sky Mavis) در کشور ویتنام ساخته شده است.

ترانگ اِنگویِن بنیان‌گذار این استودیو است و موفق شد طی یک دوره جذب سرمایه، 152 میلیون دلار را از سوی سرمایه‌گذاران حوزه رمزارزها جذب کند. خرید اکسی اینفینیتی در بازارها نیز همانند دیگر ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر است.

اکسی اینفینیتی پرچم‌دار بازی‌های ویدیویی در دنیای ارزهای دیجیتال است که یک پدیده را با ادغام بلاک چین اتریوم با مدل‌سازی بازی‌های درآمدزا (Play-to-Earn) رقم زد. این یعنی که بازیکنان در ازای وقت و سرمایه‌گذاری خود، پاداش‌های کریپتویی دریافت می‌کنند.

توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان نیز در بازی‌ها با فروش محصولات درون بازی و اقلام منحصربه‌فرد به کاربران اقدام به کسب درآمد می‌کنند. بر اساس آخرین گزارشات در فوریه 2022 (بهمن 1400)، این بازی حاوی 2.8 میلیون آدرس آی‌پی مختلف و 11.1 میلیون اکسی است و 97 درصد از این آدرس‌ها مالک حداقل سه موجود اکسی هستند که این تعداد حداقل اکسی لازم برای شرکت در بازی است.

ویژگی های اکسی اینفینیتی

این بازی تحت شبکه رانین (Ronin) اجرا می‌شود که یک زنجیره فرعی از شبکه اتریوم، ساخته‌شده توسط تیم اسکای میویس است. این شبکه تمام دارایی‌های درون بازی مانند توکن اسموث لاو پوشِن (SLP) و ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی (AXS) و همچنین موجودات اکسی و زمین‌های دیجیتال را در قالب NFT درون خود دارد.

توکن SLP حکم طلا در بازی وارکرفت را دارد. این توکن، پول درون بازی است که بازیکنان با بازی کردن آن را به‌دست می‌آورند. جدای از این، ارز اکسی اینفینیتی (AXS) عملکردی شبیه به سهام یک شرکت دارد. سرمایه‌گذاران با داشتن ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی قدرت‌های مدیریتی به‌دست آورده و می‌توانند در مورد پروژه‌های آینده تصمیم‌گیری کنند.

همچنین دارندگان ارز AXS می‌توانند از طریق سپرده‌گذاری (Staking / استیکینگ) درآمدی به‌صورت غیرفعال داشته باشند. بازیکنان می‌توانند با قرار گرفتن در بین 300,000 شرکت‌کننده برتر در مبارزه‌های رو در رو (PVP) ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی را به‌عنوان جایزه دریافت کنند.

اما علی‌رغم این که شبکه رانین یکی از فعال‌ترین شبکه‌ها در بازار امروز است، در حال حاضر تنها از اکسی اینفینیتی پشتیبانی می‌کند که در بحث بازاریابی برای این بازی و رمزارز تاثیر به‌سزایی دارد. عوامل زیادی در محبوبیت بالای بازی اکسی اینفینیتی دخیل هستند که پاداش‌های مالی تنها بخشی از آن است.

هر NFT اکسی دارای نقاط ضعف و قدرت گوناگونی مرتبط با ژن این موجودات است و حتی امکان پرورش و زاد و ولد این موجودات برای بازیکنان وجود دارد. هر موجود اکسی منحصربه‌فرد است و از قسمت‌های مختلف بدن گرفته تا نحوه حمله آن‌ها، هرکدام دارای ارزش و قیمت خاصی هستند که توسط بلاک چین پیاده‌سازی شده‌اند.

هر اکسی و تجهیزات آن‌ها یک NFT است و می‌توان در بازار به خرید و فروش آن‌ها پرداخت. این قابلیت باعث شده بازیکنان با شرکت در نبردها و ارتقای اکسی خود اقدام به کسب سود کنند و قیمت اکسی خود را بالاتر ببرند.

همچنین بازیکنان می‌توانند با استفاده از توکن‌های خود، اکسی‌های جدید ایجاد کنند و آن‌ها را به فروش برسانند. اکسی اینفینیتی بازار بومی خود را دارد که در آن خرید اکسی، زمین‌ها و دیگر دارایی‌ها امکان‌پذیر است.

بازار کاتانا (Katana) در اکسی از نوامبر 2021 (آبان 1400) ایجاد شده است و خود اکسی در شبکه رانین یک بازار غیرمتمرکز جهت تبدیل راحت ارز AXS است. خرید اکسی‌ها در بازار کاتانا از طریق ارز اتریوم صورت می‌گیرد.

لازم به ذکر است که بازی اکسی اینفینیتی رایگان نبوده اما بازار کاتانا تا حدی کارمزدهای شبکه را کاهش داده است. این بازی رایگان نیست و شما لازم است که قبل از شروع بازی اقدام به واریز سرمایه کنید.

هر بازیکن به سه موجود اکسی برای شروع بازی نیاز دارد و بازیکنانی که نمی‌توانند این هزینه را پرداخت کنند تحت عنوان «دانشجو» (Scholar) وارد بازی می‌شوند. این افراد از «مدیران» (Manager) بازی اکسی، افرادی که بیش از 3 موجود اکسی دارند، این موجودات را به‌صورت قرضی می‌گیرند و توکن‌های SLP به‌دست آمده از بازی را با آن‌ها تقسیم می‌کنند.

آینده ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی

ارتقای اوریجین (Origin) در 25 می 2022 (4 خرداد 1401) یکی از مهم‌ترین ارتقاهای این بازی با معرفی نسخه سوم از نبردهای اکسی همراه بود. به‌روزرسانی اوریجین تغییراتی اساس در این بازی از قبیل بهبودهای ظاهری و گرافیکی، فیزیک بازی و دیگر ویژگی‌ها را در برداشت.

همچنین این کمپانی در نظر دارد تا بازی اکسی اینفینیتی را در دستگاه‌های اندروید و اپل نیز راه‌اندازی کند تا حجم بیشتری از کاربران به این بازی وارد شوند که بدون شک در آینده ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی تاثیرگذار خواهد بود.

استودیو اسکای میویس در راستای فعالیت‌های خود در حوزه وب 3، یک طرح برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده تا به‌طور عمومی، برنامه‌نویسان بتوانند ساخت ویژگی‌ها، محصولات و بازی‌های کوچک مرتبط با اکسی اینفینیتی بپردازند.

این مسئله موجب رشد و توسعه جامعه و ارز اکسی اینفینیتی و همچنین بازی آن می‌شود. بازی “Axie WarKart” یکی از این نمونه‌ها است. در رابطه با پیش بینی قیمت اکسی اینفینیتی، پلتفرم تریدینگ بیستس (TraidingBeasts) معتقد است که روند نزولی برای اکسی اینفینیتی در سال 2022 ادامه خواهد داشت.

انتظار می‌رود که قیمت اکسی اینفینیتی در سال 2022 در محدوده 20 دلار معامله شود و در ماه دسامبر (دی 1401) نزدیک به 15 دلار برسد. البته این تحلیل‌گران معتقدند که بالاخره قیمت اکسی اینفینیتی شروع به رشد خواهد کرد.

میزان درآمد از بازی اکسی اینفینیتی

بر اساس گزارشات، میزان درآمد از بازی اکسی اینفینیتی با چند ساعت بازی در روز بین 8 تا 40 دلار خواهد بود که این نرخ به موجودات اکسی، قدرت آن‌ها و جوایز مرتبط در بازی بستگی دارد. همان‌طور که گفته شد، برای شروع بازی نیاز به سه موجود اکسی است که به همان نسبت از طریق آن‌ها می‌توان کسب سود کرد.

بازیکنان می‌توانند با خرید موجودات بیشتر و اجاره آن‌ها به «دانشجویان» در بازی، اقدام به کسب درآمد غیرفعال کنند. طبق آخرین آمارها، NFT یک اکسی در بازار این بازی به‌طور میانگین برای فروش 270 دلار قیمت خواهد داشت.

معامله‌گران می‌توانند با 50 تا 80 روز بازی کردن، سرمایه اولیه خود که نزدیک به 800 دلار است را جبران کنند و در راحت‌ترین حالت ممکن، میزان درآمد از بازی اکسی اینفینیتی برای آن‌ها بین 10 تا 15 دلار به‌صورت روزانه خواهد بود.

خرید اکسی اینفینیتی

برای خرید ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی شما به یک صرافی رمزارز احتیاج دارید که از ارز AXS پشتیبانی کند. در حال حاضر، خرید اکسی اینفینیتی در برترین صرافی‌های دنیا از قبیل بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) امکان‌پذیر است.

جهت خرید ارز اکسی اینفینیتی و دیگر رمزارزها، ابتدا لازم است که در یک پلتفرم معاملاتی اقدام به ایجاد حساب کاربری با پشت سر گذاشتن فرآیندهای ثبت نام و احراز هویت کنید. سپس باید این حساب کاربری را شارژ کنید.

اما شاید انجام ثبت نام، احراز هویت و واریز به حساب در صرافی‌های خارجی برای برخی افراد مشکل‌ساز و گیج‌کننده باشد. از این رو بهتر است که این دسته از افراد از پلتفرم‌های داخل کشور برای خرید اکسی اینفینیتی اقدام کنند.

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با ارائه راه‌کارهای کاملاً آسان و سریع، انجام ثبت نام و احراز هویت را تسهیل ساخته و شما در کمترین زمان ممکن با برخورداری از پشتیبانی 24 ساعته، می‌توانید به سرمایه‌گذاری خود بپردازید.

نحوه خرید اکسی اینفینیتی

نحوه شارژ حساب کاربری جهت خرید اکسی اینفینیتی در صرافی Bit.ir، پس از ثبت نام و احراز هویت طبق روش‌های زیر است:

  • اتصال به درگاه پرداختی شبکه شتاب و واریز ریال از طریق کارت‌های بانکی.
  • شارژ مستقیم حساب با ارسال ارز دیجیتال مانند تتر (USDT) به کیف پول خود در Bit.ir.

لطفاً در نظر داشته باشید که با واریز ریال می‌توانید در بازار اصلی با قیمت اکسی اینفینیتی به تومان به خرید آن بپردازید و با ارسال تتر به کیف پول، خرید اکسی اینفینیتی در بازار حرفه‌ای برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

نکات مهم قبل از خرید اکسی اینفینیتی و شیوه فروش رمزارز اکسی اینفینیتی

خواهشمند است قبل از خرید و فروش اکسی اینفینیتی به چند نکته توجه داشته باشید:

  • حداقل مبلغ خرید اکسی اینفینیتی در پلتفرم Bit.ir در بازار اصلی 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 تتر (USDT) است.
  • جهت برداشت اکسی اینفینیتی کارمزدی به میزان 0.4 AXS در نظر داشته باشید؛ همچنین حداقل برداشت برای اکسی 1.4 واحد AXS است.

فروش ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی با مراجعه به کیف پول و کلیک روی ارز و انتخاب گزینه سفارش فروش انجام می‌شود. شایان ذکر است که شما می‌توانید با خرید ارز اکسی اینفینیتی، موجودی خود را به یک کیف پول شخصی ارسال کنید.

جهت فروش و تبدیل موجودی خود به ریال، وارد بازار اصلی شده و روی ارز کلیک کنید و با انتخاب گزینه فروش، قیمت اکسی اینفینیتی و مقدار آن را مشخص کنید. عملیات خرید و فروش اکسی اینفینیتی به دو روش سفارش سریع و محدود انجام می‌شود؛ تفاوت این دو روش در زمان انجام عملیات است، به‌طوری که در سفارش سریع برای خرید ارز اکسی اینفینیتی یا فروش آن، سفارش شما با قیمت لحظه ای اکسی اینفینیتی انجام می‌شود و با ثبت یک سفارش محدود، خرید و فروش اکسی اینفینیتی تا زمانی که بازار به قیمت ثبت شده شما نرسد، تکمیل نخواهد شد.

کیف پول اکسی اینفینیتی

کیف پول اکسی اینفینیتی در دو نوع کیف پول سرد یا گرم (سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری) وجود دارد. شاید بهترین روش ذخیره ارز اکسی اینفینیتی، کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لِجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) باشند.

این نوع کیف پول‌ها از شیوه‌های رمزنگاری سطح بالایی جهت برقراری امنیت استفاده می‌کنند و در برابر حملات شبکه مقاومت بیشتری دارند. تراست ولت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi) نیز در بین کیف پول‌های نرم‌افزاری رمزارزها بین سرمایه‌گذاران جزء محبوب‌ترین‌ها هستند.

اگر شما تازه به این بازار ورود کرده‌اید گزینه آسان و امن جهت ذخیره ارز اکسی اینفینیتی برای شما همین کیف پول‌ها خواهند بود. این کیف پول‌ها را می‌توان در دستگاه‌های اندروید و اپل به‌صورت رایگان نصب کرد.

اما گزینه دیگر برای شما که ویژگی‌های امنیت، راحتی و رایگان بودن را به‌صورت یک‌جا دارد، استفاده از کیف پول امن پلتفرم Bit.ir است. صرافی Bit.ir با پیاده‌سازی چندین شبکه بلاک چین و با استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری، دارایی کاربران را به امن‌ترین روش نگهداری می‌کند.

سوالات متداول

اکسی اینفینیتی چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز اکسی اینفینیتی مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت اکسی اینفینیتی می‌شود.

از کجا اکسی اینفینیتی بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید اکسی اینفینیتی فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری اکسی اینفینیتی در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت اکسی اینفینیتی نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش اکسی اینفینیتی در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش اکسی اینفینیتی در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل اکسی اینفینیتیی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل اکسی اینفینیتیی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل اکسی اینفینیتیی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل اکسی اینفینیتیی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری اکسی اینفینیتی در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.