فروش و خرید ایپ کوین

ایپ کوین
٪-2.41
47,109 تومان
0.81 دلار
اطلاعات بازار تتری

میانگین قیمت ۷ روز

0.8 دلار

بالاترین قیمت تا کنون

0.85 دلار

حجم معاملات ۲۴ ساعت

183,636.54 دلار

اطلاعات بازار ریالی

میانگین قیمت ۷ روز

47,222 تومان

بالاترین قیمت تا کنون

49,652 تومان

حجم معاملات ۲۴ ساعت

851,869,563 تومان

خرید
فروش

مقدار (ایپ کوین)

APE

قیمت واحد (تومان)

IRR

ایپ کوین چیست؟

تقریباً هرکسی که با بازار ارزهای دیجیتال در ارتباط است، نام بورد اِیپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club / BAYC) به گوشش خورده است.

مجموعه NFT که پرچم‌دار دوره قبلی اوج بازار در سال گذشته بود، در ماه‌های اخیر توکن خود، اِیپ کوین (ApeCoin / APE)، را به‌همراه یک متاورس راه‌اندازی کرده است.

ارز دیجیتال ایپ کوین یک تون ERC-20 در شبکه اتریوم است و بورد ایپ یات کلاب توکن APE را به‌عنوان ارز اصلی خود برای خرید خدمات و محصولات این پلتفرم انتخاب کرده است.

با خرید ایپ کوین و نگهداری این رمزارز در کیف پول، از دو قابلیت اصلی آن می‌توان برخوردار شد. ایپ کوین توکن حاکمیتی (Governance Token) سازمان خودمختار غیرمتمرکز ایپ کوین (ApeCoin DAO) است؛ همچنین این ارز دیجیتال یک توکن کاربردی (Utility Token) در اکوسیستم متاورس یوگا لبز (Yuga Labs) به‌نام آدرساید (Othersidde) است.

ارز ایپ کوین در جامعه APE در قالب یک پروتکل غیرمتمرکز عمل می‌کند که از طریق وب 3 توسعه یافته است. وب 3 رویکردی جدید است که توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و متخصصان در راستای حمایت از غیرمتمرکزسازی اتخاذ کرده‌اند و همچنین دلیلی برای پیش‌برد اهداف این پروژه نظیر افزایش سطح تعامل‌پذیری و مقیاس‌پذیری است که به‌طور همزمان، خدماتی بی‌نقص برای کاربر نهایی همراه با سطح پایین کارمزدها و دیگر قابلیت‌ها ارائه می‌کند.

ارز دیجیتال ایپ کوین به‌عنوان یک توکن حاکمیتی و کاربردی، سطح عرضه مشخصی دارد و توسط اعضای جامعه ایپ تنظیم و توسعه یافته است. سازمان ایپ (ApeCoin DAO) یک شرکت غیرمتمرکز است که به هولدرهای توکن ایپ حق رأی داده تا در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی این سازمان در رابطه با مسائلی چون تامین‌کننده عرضه توکن‌ها در آینده، کارمزدهای شبکه و در نهایت در مورد آینده همین سازمان شرکت کنند. این مسئله در سطح پذیرش و قیمت ایپ کوین تاثیرگذار خواهد بود.

ویژگی های ایپ کوین

میزان عرضه ایپ کوین در زمان راه‌اندازی 1 میلیارد واحد بود که 150 میلیون واحد آن بلافاصله به دارندگان NFT های مجموعه‌های بورد ایپ و میوتنت ایپ (Mutant Ape) اهدا شد.

یوگا لبز نیز همین میزان از توکن‌ها را حداقل برای 12 ماه نزد خود نگه خواهد داشت. 140 میلیون واحد از ارز ایپ کوین نیز به توسعه‌دهندگان و افراد کمک‌کننده در راه‌اندازی این پروژه فرستاده شد و 80 میلیون واحد ارز APE به بنیان‌گذاران مجموعه BAYC تعلق گرفت که اکثر آن‌ها نیز تا حداقل 12 ماه قابلیت برداشت ندارند.

در نهایت، 470 میلیون واحد ارز دیجیتال ایپ کوین به ذخایر DAO آن واریز می‌شود که از آن برای طرح‌های آینده در این سازمان استفاده می‌شود و 10 میلیون واحد باقیمانده نیز به خیریه اهدا خواهد شد.

اکوسیستم ایپ متشکل از جامعه هولدرهای ایپ کوین و تمامی محصولات و خدماتی است که فعالیت‌های پیرامون آن‌ها از طریق توکن APE صورت می‌گیرند.

شایان ذکر است که قیمت ایپ کوین ارزش بازار این رمزارز را به رتبه‌های برتر در بازار رسانده است و خرید ایپ کوین را در صرافی‌های برتر دنیا امکان‌پذیر ساخته است.

هدف اولیه از ایجاد ارز ایپ کوین، استفاده از آن در اکوسیستم در حال رشد NFT آن بود که در حال حاضر در اختیار سازمان ایپ کوین قرار دارد.

در این سازمان، تصمیم‌های زیادی با توجه به میزان ورود توکن‌های ایپ به آن گرفته می‌شوند؛ مثلاً سرمایه فعلی چگونه در تمام اکوسیستم توزیع شود، چه قوانینی باید ایجاد یا اعمال شوند، نحوه انتخاب پروژه‌ها برای توسعه بیشتر چگونه باشد و چه مشارکت‌هایی باید ادامه پیدا کنند و کدام‌ها باید پایان یابند.

هم‌اکنون، ایپ کوین ارز مورد استفاده در بازی “Benji Bananas” از کمپانی انیموکا برندز (Animoca Brands) است. هتل “E11EVEN Residencies” در میامی آمریکا نیز قابلیت پرداخت با ارز دیجیتال ایپ کوین را ایجاد کرده است.

واضح است که این توکن، ارز مورد استفاده در بسیاری از پروژه‌های یوگا لبز خواهد بود و فراتر از آن، کاربردهای آن در قالب یک توکن حاکمیتی کاملاً مشهود است که به‌طور حتم تاثیر قابل توجهی در قیمت ارز ایپ کوین می‌گذارد.

آینده ارز دیجیتال ایپ کوین

تنها یک سال پیش، خرید عکس میمون‌ها در بلاک‌چین در بهترین حالت «احمقانه» و در بدترین حالت هدر دادن سرمایه بود، اما کاری را که یوگا لبز و بنیاد ایپ (Ape Foundation) شروع کرده‌اند واقعاً پیشگامانه و فوق‌العاده است.

حالا بدون شک، ایپ کوین یکی از برترین ارزهای دیجیتال متاورسی است، البته فقط گذر زمان آینده ارز دیجیتال ایپ کوین را مشخص می‌کند و این که خرید ارز ایپ کوین تا چه حد در رشد یک شبد سرمایه مفید واقع خواهد شد.

مهم‌ترین مسئله‌ای که یک سرمایه‌گذار در مورد رشد قیمت ایپ کوین و آینده آن باید در نظر داشته باشد، وابستگی آن به عملکرد یوگا لبز است؛ کمپانی که ارزش آن به 4 میلیارد دلار می‌رسد.

با تعیین آن به‌عنوان ارز مورد استفاده در خرید خدمات و محصولات یوگا لبز، می‌توان به این نتیجه رسید که آینده ارز دیجیتال ایپ کوین روشن و مثبت است، خصوصاً این که یوگا لبز به‌عنوان یکی از کمپانی برتر در حوزه خود فعالیت دارد.

دنیای NFT ها نیز هر روزه شاهد نوآوری‌هایی از سوی طراحان، تحلیل‌گران بازار و کمپانی‌ها است که آماده تزریق سرمایه و تبدیل آن به یک حوزه برتر هستند که مجموع تمامی این موارد، قیمت ارز ایپ کوین را با توجه به کاربردهای آن ظاهراً صعودی خواهد کرد.

پس احتمالاً سرمایه‌گذاری در چنین حوزه‌ درخشانی، نتایجی مثبت در پی خواهد داشت.

خرید ایپ کوین

ساده‌ترین روش خرید ایپ کوین از طریق صرافی‌ ارز دیجیتال است. این پلتفرم‌ها خدماتی مشابه به کاربران خود ارائه می‌کنند، اما در برخی موارد کلیدی از قبیل کارمزدها، سطح پشتیبانی از ارزهای مختلف و شیوه‌های پرداختی باهم تفاوت دارند.

قابل ذکر است که قاعدتاً قیمت ایپ کوین یا دیگر رمزارزها در پلتفرم‌های مختلف نباید با یکدیگر تفاوت داشته باشند. برای ایجاد حساب در پلتفرم‌ها، ابتدا لازم است تا اطلاعات شخصی، شماره موبایل و آدرس ایمیل خود را تایید و احراز هویت کنید.

برخی صرافی‌های معتبر دنیا شامل بایننس (Binance)، کوین‌بیس (Coinbase) و کوکوین (KuCoin) هستند. اما مسئله مورد نظر در این‌جا، وجود تحریم‌ها و همچنین زبان انگلیسی در این پلتفرم‌ها است که برای برخی هموطنان مشکلات متعددی را ایجاد می‌کنند.

از این رو، شما می‌توانید عملیات خرید ایپ کوین را در صرافی‌های داخلی نظیر Bit.ir انجام دهید. فرآیند ثبت نام، احراز هویت و ایجاد یک حساب کاربری در پلتفرم Bit.ir  تنها چند دقیقه زمان برده و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن و به‌راحتی به خرید و فروش ایپ کوین بپردازید.

نحوه خرید ایپ کوین

پس از تکمیل ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، خرید ارز ایپ کوین در Bit.ir نیازمند شارژ حساب کاربری به دو روش زیر است:

  1. واریز ریال از طریق درگاه‌های پرداختی شبکه شتاب و با استفاده از کارت بانکی.
  2. ارسال تتر (USDT) یا ارزهای دیجیتال دیگر به کیف پول خود در پلتفرم و شارژ مستقیم حساب کاربری.

لازم به ذکر است، خرید ایپ کوین با ریال / تومان در بازار اصلی امکان‌پذیر است و در صورت استفاده از تتر برای عملیات خرید، باید به بازار حرفه‌ای رجوع کنید.

نکات مهم قبل از فروش و خرید ایپ کوین

لطفاً پیش از خرید ارز ایپ کوین نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • حداقل خرید برای ایپ کوین در بازار اصلی 100,000 تومان و در بازار حرفه‌ای 10 واحد تتر (USDT) است.
  • کارمزد برداشت ایپ در شکبه BEP20 به میزان 0.5 واحد APE و حداقل سطح برداشت آن 2.5 واحد است.

برای فروش ایپ کوین به کیف پول رفته و با انتخاب ارز، وارد قسمت سفارش فروش شوید. شما می‌توانید ارز APE خریداری‌شده را به کیف پول دیگری نیز ارسال کنید.

جهت فروش ارز دیجیتال ایپ کوین و تبدیل آن به ریال، در بازار اصلی به بخش فروش این رمزارز وارد شوید و قیمت ایپ کوین و مقدار فروش آن را وارد کنید.

عملیات خرید و فروش ایپ کوین با ثبت سفارش به‌صورت سریع یا محدود انجام می‌شوند. در صورت ثبت یک سفارش سریع، قیمت ارز ایپ کوین در لحظه در سفارش شما لحاظ می‌شود و عملیات تکمیل می‌گردد، و اگر سفارش شما به‌صورت محدود بود، باید تا رسیدن قیمت بازار به قیمت ثبت‌شده توسط خود شما، جهت تکمیل سفارش منتظر بمانید.

کیف پول ایپ کوین

شما می‌توانید ارز APE را در کیف پول صرافی خود نگه دارید و یا آن را به یک کیف پول شخصی منتقل کنید. ایت کوین که بر بستر شبکه ERC-20 اتریوم قرار دارد در تمام کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سازگار با اتریوم قابل ذخیره است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری عموماً بالاترین سطح امنیت را دارند و شامل هزینه می‌شوند. این کیف پول‌ها، دستگاه‌های فیزیکی هستند که چند لایه امنیتی را پیاده‌سازی کرده‌اند.

لِجر (Ledger) و ترزور (Trezor) برترین نمونه‌های کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند. در رابطه با کیف پول‌های نرم‌افزاری، می‌توانید از تراست ولت (Trust Wallet) یا کوینومی (Coinomi) استفاده کنید.

این کیف پول‌ها روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب و رایگان هستند و اگر شما تجربه کافی در رابطه با رمزارزها ندارید، بهترین و امن‌ترین گزینه برای شما همین کیف پول‌ها هستند.

اما کاربران در Bit.ir می‌توانند به‌راحتی و بدون هزینه از کیف پول امن این پلتفرم برای نگهداری دارایی‌های خود استفاده کنند. صرافی Bit.ir با داشتن چند شبکه بلاک چین و کیف پول‌های سخت‌افزاری، دارایی کاربران را در امن‌ترین حالت ممکن ذخیره و نگهداری می‌کند.

سوالات متداول

ایپ کوین چطور قیمت‌گذاری می‌شود؟

رمزارز ایپ کوین مانند تمامی دارایی‌ها در حال نوسان است. اما ماهیت اصلی رمزارزها باعث می‌شود که ارزش‌گذاری توسط گروه یا نهاد خاصی انجام نشود. عرضه و تقاضا این رمزارز باعث افزایش یا کاهش قیمت ایپ کوین می‌شود.

از کجا ایپ کوین بخریم؟

پلتفرم معاملاتی Bit.ir با بهره‌گیری از علوم متخصصین بومی این حوزه، یکی از امن‌ترین بازارهای تبادل ارزهای دیجیتال در ایران است. Bit.ir بستری امن، سریع و کارآمد را برای خرید ایپ کوین فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری ایپ کوین در پلتفرم معاملاتی Bit.ir چگونه است؟

در بازار پلتفرم Bit.ir خریداران اقدام به ثبت سفارش خرید خود در قیمت‌های مدنظر خودشان می‌کنند. از طرفی دیگر فروشندگان نیز در قیمت‌های دلخواه سفارش فروش خود را ثبت می‌کنند. اکنون هر معامله‌ای که بین خریداران و فروشندگان در پلتفرم صورت بگیرد، قیمت ایپ کوین نیز به آخرین معامله صورت گرفته تغییر پیدا خواهد کرد.

برای خرید و فروش ایپ کوین در صرافی ارز دیجیتال Bit.ir چه مقدار کارمزد باید پرداخت کنیم؟

کارمزد خرید و فروش ایپ کوین در پلتفرم Bit.ir بسیار پایین است. میزان کارمزد در پلتفرم Bit.ir بستگی به حجم فعالیت و معاملات شما دارد. کاربران در این پلتفرم به 4 سطح تقسیم می‌شوند.

سطح 1 شامل کاربرانی است که کمتر از 20 میلیون تومان در 1 ماه گذشته معامله کرده‌اند، کارمزد این سطح 0.0035 مقدار از مبلغ کل ایپ کوینی است که می‌خرند. سطح 2 شامل کاربرانی است که بین 20 تا 50 میلیون تومان در 1 ماه گذشته در پلتفرم معامله کرده‌اند، کارمزد کاربران این سطح 0.0030 مقدار از مبلغ کل ایپ کوینی است که می‌خرند. سطح 3 شامل کاربرانی است که فعالیت بیشتری داشته‌اند و بین 50 تا 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌ها است، کارمزد این سطح 0.0025 مقدار از مبلغ کل ایپ کوینی است که می‌خرند و درنهایت سطح 4 که شامل کاربران فعال پلتفرم است و بالای 100 میلیون تومان حجم معاملات 1 ماه گذشته آن‌هاست. کارمزد این کاربران 0.0020 مقدار از مبلغ کل ایپ کوینی است که می‌خرند.

برای نگه‌داری ایپ کوین در کیف پول چه هزینه‌ای باید پرداخت کنیم؟

شما می‌توانید از کیف پول‌های نرم‌افزاری موبایل یا دسکتاپ و یا تحت وب یا از کیف پول کاملاٌ امن پلتفرم Bit.ir استفاده کنید که نگه‌داری ارزهای دیجیتال شما در هیچ‌کدام از این کیف پول‌ها هزینه‌ای ندارد، اما برای انتقال رمزارزهای خود از صرافی به کیف پول‌های دیگر، نیازمند به پرداخت کارمزد هستید. ازاین‌رو، می‌توانید سرمایه خود را به پلتفرم ما بسپارید که با بهره‌گیری از توان متخصصین، سرمایه شما را بر روی بستری ایمن نگه‌داری خواهد کرد و شما نیازمند به پرداخت کارمزد انتقال نخواهید بود.